Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka MechWarrior (X360)
OkładkaMechWarrior (X360)

MechWarrior X360

Kolejna gra z serii przenoszącej nas do uniwersum BattleTech, w którym pojawiają się charakterystyczne, doskonale uzbrojone mechy.

Akcji | science fiction | mechy i roboty | BattleTech (uniwersum) | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MechWarrior Premiera X360

anulowana

producent: Piranha Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

MechWarrior to powrót znanej serii opowiadającej o walkach gigantycznych mechów. Produkcja rozgrywa się w świecie BattleTech stworzonym przez firmę FASA już w 1984 roku. Do tej pory pojawiły się cztery części gry oraz kilka dodatków. Nowy MechWarrior został natomiast opracowany przez studio Piranha Games i jest swoistym odświeżeniem marki.

Gra przenosi nas do roku 3015 na planetę Deshler. Akcja rozgrywa się przed wydarzeniami znanymi z innych odsłon serii. Wcielamy się w Adriana Khola, dość beztroskiego pilota. Pewnego dnia następuje atak frakcji House Kurit, w którym ginie cała rodzina bohatera. Postanawia on stanąć do walki i pomścić swoich bliskich, oczywiście zasiadając za sterami potężnego mecha.

MechWarrior to przede wszystkim dynamiczne pola bitew oraz system klas tytułowych maszyn. Dzielą się one na kilka rodzajów – od wyjątkowo lekkich, aż po najcięższe modele. Każda z nich cechuje się inną mobilnością, przyspieszeniem, przenoszonym uzbrojeniem oraz dodatkowym wyposażeniem. Misje kampanii solowej zostały tak zaprojektowane, aby gracze mogli wybrać ulubiony typ mecha i wykorzystać jego specyficzne zdolności.

Twórcy przygotowali rozbudowaną kampanię dla pojedynczego gracza oraz czteroosobowy tryb kooperacji. Podczas zabawy rozwijamy też naszą postać i zmieniamy uzbrojenie mechów, wykorzystując także opcjonalne wyposażenie (jak np. sondy). Uzupełnieniem rozgrywki solowej jest tryb sieciowy.

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 6.9 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe MechWarrior: Odpowiednia dla każdego wieku.