Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2011, 18:25

autor: Daniel "Soviet" Kłosiński

Nowa FIFA Street zapowiedziana

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów „nieoficjlanej” piłki nożnej. Na targach gamescom ogłoszono, że w przyszłym roku pojawi się kolejna odsłona FIFA Street.

Po czterech latach przerwy powróci FIFA Street. Nowa odsłona tej serii została ujawniona na konferencji Electronic Arts, która odbyła się na targach gamescom. Produkcją zajmuję się EA Canada.

Premiera tego tytułu planowana jest na początek przyszłego roku. Niestety nie ujawniono na jakie platformy będzie on dostępny. Panowie Andrew Wilson i Gary Patterson z EA Sports zapewniali podczas prezentacji, że w nowej odsłonie „ulicznej” piłki kopanej znajdziemy dwa razy więcej animacji ruchów zawodników niż w FIFA 12. Do sesji motion capture zaproszono szereg profesjonalnych zawodników, na co dzień biorących udział w meczach tej odmiany piłki nożnej.

Improwizowane boiska znajdą się w jednej z 35 miejscówek. Zwiedzimy między innymi Barcelonę, Tokio, Wielką Brytanię, Amsterdam i Nowy Jork. Drużyny będą grały w składach 5 lub 6-osobowych, zarówno na świeżym powietrzu jak i w halach. Gra będzie także wspierać EA Sports Football Club (serwis społecznościowy skupiający fanów FIFA, premiera w październiku, wraz z kolejną odsłoną serii) oraz EA Sports Season Ticket (zniżki i szybszy dostęp do dodatków DLC dla wszystkich gier EA Sports).