Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2011, 16:50

autor: Daniel "Soviet" Kłosiński

Pierwszy zwiastun Otherland - darmowego MMO na podstawie prozy Tada Williamsa

Po latach milczenia z nowym trailerm powraca Otherland - darmowy MMO tworzony na podstawie serii książek wydanej pod tym samym tytułem.

Ostatni raz o Otherland słyszeliśmy ponad dwa lata temu, kiedy to wystartowała oficjalna strona internetowa tej produkcji. Okazuje się jednak, że ta ciekawa interpretacja twórczości Tada Williamsa nie została spisana na straty. Na targach gamescom pokazano nowy, utrzymany w psychodelicznym klimacie zwiastun tej gry.

Nad Otherland nadal pracuje singapurskie studio RealU, wspierane przez Gamigo i wydawcę - dtp Entertainment. Przypomnimy o co chodzi. Gra będzie darmowym MMO nastawionym na akcję, wspieranym przez system mikro-płatności. Postacie graczy podróżować będą przez różnorodne symulacje z pogranicza gatunków. Odwiedzimy więc światy fantasy, krainy inspirowane fantastyką naukową czy starożytną mitologią.

Fabularnie gra ma ściśle nawiązywać do książek Williamsa. Głównym przeciwnikiem będzie więc Grail Brotherhood, które manipuluje symulacjami, starając się przejąć nad nimi kontrolę. W dowolnym momencie będziemy mogli odłożyć główny wątek fabularny na bok i zająć się swobodną eksploracją, wykonać jedno z zadań pobocznych czy wyzwań na pojedynek innego gracza.

Otherland napędza silnik Unreal Engine 3.0. Obecnie gra znajduję się w fazie pre-alpha. Twórcy planują przejść do zamkniętych beta testów jesienią przyszłego roku, a premiera planowana jest na drugą połowę 2012. Dostępne będą trzy wersję językowe: angielska, niemiecka i francuska.

Zainteresowanie prozą Tada Williamsa mogą sięgnąć po jedną z jego książek już teraz. Niemal wszystkie jego dzieła zostały przetłumaczone na język polski, w tym cykl Inny Świat, na którym opiera się produkcja RealU.