Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2011, 18:29

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Warhammer Online: Wrath of Heroes - darmowe MMO od Electronic Arts i Bioware

Electronic Arts i Bioware zapowiedziały właśnie nowe darmowe MMO pod tytułem Warhammer Online: Wrath of Heroes.

Na konferencji Electronic Arts, którą zorganizowano dzisiaj na targach Gamescom, szef Bioware, Ray Muzyka zapowiedział cztery nowe tytuły od swojego studia. Jednym z nich będzie darmowe MMO po tytułem Warhammer Online: Wrath of Heroes. Za produkcje gry odpowiada zespół, który tworzył zlikwidowane przez EA studio Mythic Entertainment, znane z tytułów takich jak Dark Age of Camelot oraz Warhammer Online: Age of Reckoning.

Warhammer Online: Wrath of Heroes - darmowe MMO od Electronic Arts i Bioware - ilustracja #1

Wrath of Heroes będzie darmowym MMO, który skupi się przede wszystkim na walkach PvP, umożliwiając pojedynki maksymalnie trzem drużynom złożonym z sześciu graczy. Grę oparto na licencji Warhammera, która pozwala na wykorzystanie świata i bohaterów, opracowanych na potrzeby gier bitewnych i papierowego RPG. Dawny Mythic kontynuuje w ten sposób długą współpracę z firmą Games Workshop. Poza znanym uniwersum, deweloper obiecuje także szybką i strategiczną walkę, zróżnicowane areny oraz rozbudowane możliwości modyfikacji i rozwoju bohaterów. Na razie nie wiadomo nic o systemie mikrostransakcji, w który ewentualnie zostanie wyposażony tytuł.

Warhammer Online: Wrath of Heroes - darmowe MMO od Electronic Arts i Bioware - ilustracja #2
Warhammer Online: Wrath of Heroes - darmowe MMO od Electronic Arts i Bioware - ilustracja #3

Wraz z dzisiejszą zapowiedzią gry ruszyły zapisy na testy jego wersji beta. Zgłoszenia można zostawić rejestrując się na otwartej właśnie oficjalnej stronie gry. Wrath of Heroes ukaże się jeszcze jesienią tego roku. Producent planuje na razie jedynie wersję PC.