Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2011, 18:33

autor: Remigiusz "Rock Alone" Maciaszek

Star Wars: The Old Republic - otwarta beta i rekordy sprzedaży

Otwarta beta Star Wars: The Old Republic już w wrześniu, wczesne raporty z bety są pozytywne, a gra nawet w wersji kolekcjonerskiej sprzedaje się świetnie, ustanawiając nowe rekordy przedsprzedaży w Electronic Arts. Szykuje nam się duża i oby udana premiera, może jeszcze w tym roku.

Otwarta beta (weekendy) Star Wars: The Old Republic, która rozpocznie się już w przyszłym miesiącu, to dla fanów MMO jedna z ciekawszych informacji ostatnich tygodni. Jak zapewnił współzałożyciel BioWare - Ray Muzyka, studio ma w planach wyznaczenie nowych standardów jeśli chodzi o premierę gry MMO. Oby te plany się powiodły, bowiem każdy fan tego typu gier wie, że start masowych produkcji, bywa z reguły bardzo kłopotliwy.

Fakt, że już niedługo podczas weekendów każdy chętny będzie mógł wejść do świata gry, pozwoli niewątpliwie przetestować stabilność serwerów. Jak zapewniają deweloperzy, już na obecnym etapie testy są mocno zaawansowane i uczestniczy w nich tysiące graczy. Zamknięta beta służyła głównie wyłapaniu błędów samej rozgrywki i jak widać na postawie ostatnich zmian w klasach postaci, spełnia swoją rolę.

Star Wars: The Old Republic - otwarta beta i rekordy sprzedaży - ilustracja #1

Wśród informacji jakimi podzielił się Muzyka jest również ta o ogromnym zainteresowaniu tytułem. Przedsprzedaż, która ruszyła pod koniec lipca, już teraz bije rekordy popularności, a sam tytuł ustanowił ponoć nowy rekord w historii sprzedaży Electronic Arts. Większość dystrybutorów pozbyła się już edycji kolekcjonerskich i znalezienie takiej kopii gry może być niedługo sporym problemem.

Trzeba przyznać, że najnowsze wiadomości z elektronicznego świata Gwiezdnych Wojen napawają optymizmem. Produkcja mimo wcześniejszych obaw zmierza do rychłego zakończenia, a wczesne raporty z zamkniętej bety również brzmią zachęcająco.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to można obstawiać premierę gry jeszcze w tym roku. Okres świąteczny bywa z reguły idealnym momentem na wprowadzenie takiej produkcji do sklepów i można podejrzewać, że wydawca będzie chciał to wykorzystać. Oby się to udało i oby w nasze ręce trafił ukończony i dopracowany produkt.