Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2019, 11:30

autor: AlexB

Nominacje dla Death Stranding na The Game Awards wzbudzają kontrowersje

Geoff Keighley został oskarżony o stronniczość w przyznawaniu nominacji do nagród The Game Awards 2019. Chodzi o fakt, że szansę na dziewięć statuetek ma Death Stranding, w którym twórca i gospodarz imprezy pojawia się gościnnie.

12 grudnia (a 13 grudnia według czasu polskiego) odbędzie się jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu branżowym – gala The Game Awards 2019, czyli nagród nazywanych „Oscarami elektronicznej rozrywki”. W miniony wtorek poznaliśmy gry i osobistości nominowane w 29 kategoriach. Szansę na aż dziewięć statuetek ma Death Stranding, czyli najnowsza produkcja autorstwa Hideo Kojimy i jego zespołu. Choć generalnie tytuł został ciepło przyjęty przez większość krytyków, jest on dość specyficzny, przez co ma również spore grono przeciwników. Niektórzy z nich wysunęli oskarżenia, że nominacje do The Game Awards dla najnowszego dzieła ojca serii Metal Gear są stronnicze.

Występ Keighleya w Death Stranding wywołał pewne kontrowersje. - Nominacje dla Death Stranding na The Game Awards wzbudzają kontrowersje - wiadomość - 2019-11-21
Występ Keighleya w Death Stranding wywołał pewne kontrowersje.

Wszystko przez to, że Geoff Keighley, znany dziennikarz, będący twórcą i gospodarzem imprezy The Game Awards, to dobry znajomy Hideo Kojimy. Zaliczył on nawet drobny występ w Death Stranding jako Fan Ludensa. Część społeczności uznała, że wykorzystał on swoją pozycję, by niesprawiedliwie wciągnąć grę studia Kojima Productions na listę nominowanych. Keighley odpiera jednak te zarzuty. Tłumaczy, że nie ma żadnego wpływu na to, jakie tytuły mają szansę na otrzymanie The Game Awards. Nominowanych wyłania kapituła złożona z redakcji 80 pism i portali branżowych z całego świata (z Polski należą do niej GRYOnline.pl oraz CD-Action). Później opinia jury jest sumowana z głosami publiczności i w ten sposób poznajemy zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Regulaminowe szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

O tym, czy Death Stranding faktycznie zasługuje na nominacje, czy też nie, każdy może przekonać się sam, o ile posiada konsolę PlayStation 4. Tytuł jest na niej dostępny od niemal dwóch tygodni. Przypominamy, że zmierza on również na pecety. Premiera nowej produkcji Hideo Kojimy na komputerach osobistych zaplanowana jest na lato 2020 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa The Game Awards
  2. Oficjalna strona internetowa gry Death Stranding
  3. Recenzja Death Stranding - co tu się odkojimowało?
  4. Death Stranding - kompendium wiedzy
  5. Death Stranding - poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Death Stranding

Death Stranding