Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 09:04

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

No Man's Sky - zobacz rozgrywkę z sandboksa nowej generacji

Niezależne studio Hello Games zaprezentowało w czasie targów E3 rozgrywkę z zapowiedzianego w zeszłym roku futurystycznego sandboksa No Man's Sky. Na nagraniu możemy zobaczyć poruszanie się po powierzchni planety, podróżowanie statkiem kosmicznym i walkę rodem z Gwiezdnych Wojen.

W grudniu zeszłego roku niezależne studio Hello Games, znane z serii zręcznościowych produkcji Joe Danger, zapowiedziało swój kolejny projekt - No Man's Sky. Na tegorocznych targach E3 doczekaliśmy się nowego zwiastuna oraz fragmentu rozgrywki z ciekawie zapowiadającego się sandboksa. Gameplay prezentuje najpierw przechadzkę gracza po jednej z planet, na której żyją dinozaury. Chwilę później sterowana postać wskakuje do pojazdu kosmicznego i wyrusza w dalszą trasę ze swoimi kompanami. Niemal momentalnie natrafiają oni na grupkę piratów i rozpoczyna się starcie, które wygląda niczym w filmach science-fiction. Nagranie kończy się w momencie zestrzelenia dwóch ostatnich wrogów na nowo odkrytej planecie. Całość robi pozytywne wrażenie, nie tylko ze względu na emocjonującą rozgrywką, ale także przyjemną oprawą graficzną.

Przypominam, że to, co możecie obejrzeć powyżej, powstaje w niewielkim, kilkuosobowym studiu, które dodatkowo padło ofiarą powodzi kilka miesięcy temu. Jak jednak widać, nieprzyjemne wydarzenie nie wpłynęło na proces twórczy No Man's Sky. Mało tego, wydaje się, że deweloperzy zmotywowali się jeszcze bardziej i w ciągu kilku miesięcy po zapowiedzi produkcji mogą się pochwalić niesamowicie dobrze rokującym projektem.

Tytuł ukaże się na konsoli PlayStation 4, ale niewykluczone, że zadebiutuje również na Xboksie One i komputerach PC, jednak nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone. Czekamy zatem na dalsze informacje.

No Man's Sky to futurystyczny sandbox z proceduralnie generowanym światem. Twórcy nie ograniczają się jednak do jednej planety, lecz do ogromnego skrawka przestrzeni kosmicznej, który ma się stale rozwijać, wraz z odkrywaniem przez graczy kolejnych planet. Podczas zabawy zasiądziemy zarówno za sterami statków kosmicznych, jak i przemierzymy pieszo tereny odkrywanych obiektów.