Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Nintendo Wii - newsy i ciekawostki (9)

THQ ujawnia pierwsze informacje na temat WWE '12

Soviet, 1 czerwca 2011, 13:20

THQ szykuje spore zmiany w tegorocznej odsłonie serii symulacji wrestlingu. Tytuł nadal bazować będzie na licencji federacji WWE, oraz programach telewizyjnych Raw i SmackDown. Nazwa skrócona zostanie jednak z dotychczasowego WWE SmackDown vs. Raw do prostego Raw '12.

THQ szykuje Warhammer 40,000: Kill Team

Adrian Werner, 31 maja 2011, 09:41

Bazy danych organizacji zajmujących się ustalaniem wymagań wiekowych gier od dawna są doskonałym źródłem przecieków na temat nieujawnionych projektów. Najnowszym tego przykładem są pierwsze wieści na temat nowej produkcji THQ zatytułowanej Warhammer 40,000: Kill Team.

Disney Universe - nowa produkcja z bohaterami Disneya w roli głównej

Wiz, 26 maja 2011, 16:39

Korporacja The Walt Disney Company ujawniła dziś plany wydania nowej gry osadzonej w świecie znanym z produkowanych przez nią bajek. Produkt zatytułowany Disney Universe dostępny będzie w wersjach na komputery PC oraz na konsole PlayStation 3, Xbox 360 i Nintendo Wii.

Film prezentujący nową konsolę Nintendo to fałszywka

Filip „fsm” Grabski, 22 maja 2011, 13:11

Czwartkowy „niekontrolowany wyciek” prezentujący nową konsolę Nintendo okazał się być nieprawdziwy. Rzeczony materiał to, nie mniej i nie więcej, tylko praca domowa pewnej grupki zdolnych studentów – donosi serwis Nintendo Universe.

Pierwszy film pokazujący nową konsolę Nintendo?

Kono, 19 maja 2011, 10:57

Pierwsze plotki na temat następcy Wii pojawiły się jeszcze w połowie ubiegłego miesiąca. Do tej pory przybierały one jednak formę tekstową, a wszelkie obrazki były czystą spekulacją i wytworem wyobraźni zagranicznych mediów. Jednak niedawno do sieci wypłynął film, który uchyla rzekomo rąbka tajemnicy spowijającej nową konsolę Nintendo (o kodowej nazwie „Project Cafe”).

Modern Warfare 3 z większymi poziomami i destrukcją otoczenia

Adrian Werner, 11 maja 2011, 09:34

Do oficjalnego ujawnienia następnej odsłony Call of Duty pozostało jeszcze trochę czasu, ale już zaczęły pojawiać się pierwsze strzępki informacji na temat tej produkcji. Wczoraj pisaliśmy o rozbudowanych opcjach sieciowych, a dzisiaj dowiedzieliśmy się, że gra zaoferuje większe poziomy oraz destrukcję otoczenia.

Call of Duty: Black Ops najlepiej sprzedającą się grą w historii

Adrian Werner, 10 maja 2011, 09:19

Nikt chyba nie wątpi, że Call of Duty: Black Ops okazało się wielkim przebojem i prawdziwą maszynką do robienia pieniędzy dla Activision. Teraz pochwalono się, że tytuł ten osiągnął status najlepiej sprzedającej się gry w historii.

Piąty do brydża
Piąty do brydża

Brucevsky, 6 maja 2011, 13:19

Patrząc na zatrważającą liczbę gier fitness wydawanych na konsole wyposażone w „rucholery” zaczynam się zastanawiać nad sensem poczynań niektórych wydawców.

Generator Rex - nowa gra na podstawie serialu Cartoon Network

Soviet, 6 maja 2011, 12:30

Activision ogłosiło, że wyda grę Generator Rex: Agent of Providence, tworzoną we współpracy z Cartoon Network Enterprises.

Nintendo Wii na każdą kieszeń

Olek, 4 maja 2011, 13:31

Co może przekonać graczy do nabycia starzejącej się konsoli Nintendo Wii? Zdaniem japońskiego producenta – koszt zakupu. Koncern Nintendo podjął decyzję o sporej obniżce cen urządzenia. Od połowy maja za zestawy startowe z Nintendo Wii klientom przyjdzie zapłacić 150 dolarów na rynku amerykańskim lub 129 funtów w Wielkiej Brytanii. Nowa cena konsoli w Polsce nie jest jeszcze znana.

Nintendo - wyniki finansowe, sprzedaż gier i plany na przyszłość

Jiker, 27 kwietnia 2011, 12:29

Poznaliśmy kolejne szczegóły z raportu finansowego japońskiej firmy Nintendo, obejmującego ostatni kwartał 2011 roku fiskalnego (1 kwietnia 2010 – 31 marca 2011). Wśród poruszonych tematów znalazły się przychody koncernu, sprzedaż gier, a także plany na przyszłość.

Nintendo o nowej konsoli - pierwsza prezentacja na E3, premiera w 2012 roku

Sarge, 26 kwietnia 2011, 08:55

Pojawiające się w tym miesiącu spekulacje na temat następcy Wii wywołały spore zamieszanie w sieci, ale nadal pozostawały tylko nieoficjalnymi przeciekami. Teraz nastąpił mały przełom w tej sprawie, gdyż sam koncern Nintendo potwierdził rychłą prezentację nadchodzącej konsoli.

Plotki na temat następcy Wii – odcinek trzeci

sathorn, 22 kwietnia 2011, 11:01

O następcy Wii mówi się praktycznie bez przerwy od kilku dni. Wciąż dostarczane są nowe informacje na temat kolejnej konsoli stacjonarnej Nintendo, a kilka większych Zachodnich serwisów internetowych bezlistośnie ekspoatuje swoje źródła w poszukiwaniu kolejnych rewelacji. Dzisiejszy dzień nie jest wyjątkiem i już rano pojawiły się następne szczegóły.

Mario i Sonic na olimpiadzie w Londynie

Olek, 21 kwietnia 2011, 20:33

Znicz XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie zapłonie za 462 dni. Do rywalizacji szykują się nie tylko sportowcy, ale także producenci gier wideo. Koncern SEGA zapowiedział dziś Mario & Sonic at the London 2012 Olympic Games. Gra z udziałem sympatycznych bohaterów wydana zostanie w wersjach na konsole Nintendo Wii i 3DS.

Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 2 - pierwszy zwiastun i data premiery

Hed, 21 kwietnia 2011, 14:50

Firma Electronic Arts wypuściła pierwszy zwiastun gry, w której nie zabraknie magii, fantastycznych istot i dramatycznych wydarzeń. Mowa oczywiście o Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 2. Na stronie poświęconej produkcji potwierdzono, że posiadacze pecetów i konsol przeżyją ostatnią przygodę znanego czarodzieja już w lipcu tego roku.

Rockstar tworzy grę na następcę Wii?

Sarge, 20 kwietnia 2011, 12:10

W sieci pojawiły się plotki, jakoby firma Rockstar Games (odpowiedzialna m.in. za serię Grand Theft Auto) pracowała nad grą na następcę Wii, o którym mówi się od kilku dni. To wzbudziło spekulacje na temat ewentualnego powrotu gangsterskiego cyklu na platformy Nintendo.

Premiery gier w Polsce (18 – 22 kwietnia)

Hed, 18 kwietnia 2011, 11:30

W tym tygodniu otrzymamy najnowszą grę studia Valve, która ma szansę stać się prawdziwym hitem. Mowa oczywiście o Portalu 2, który zostanie wydany w wersji pecetowej i konsolowej. Oprócz tego, do sklepów trafią takie tytuły jak Cities in Motion, czy Men of War: Oddział Szturmowy.

Dalsze spekulacje na temat następcy Wii.

Adrian Werner, 17 kwietnia 2011, 08:54

W piątek pisaliśmy o pierwszych spekulacjach na temat następcy konsoli Wii. Teraz rozszerzyły się one o dodatkowe informacje.

Garść nieoficjalnych doniesień na temat następcy Wii. Premiera w 2012 roku?

Sarge, 15 kwietnia 2011, 10:45

W sieci zawrzało od spekulacji na temat następcy Wii. Kilka renomowanych serwisów zaczęło prezentować pierwsze, nieoficjalne szczegóły dotyczące nowej konsoli Nintendo.

Premiera The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D w połowie czerwca

Jiker, 13 kwietnia 2011, 14:54

Firma Nintendo ujawniła wiosenny i letni terminarz, obejmujący premiery gier na Wii, DS-a i 3DS-a. Światło dzienne ujrzały plany dotyczące zarówno rynku amerykańskiego, jak i europejskiego.

Tiger Woods wraca do łask. Sukces nowej części golfowego cyklu od EA

sathorn, 13 kwietnia 2011, 11:24

Wielu z Was pewnie pamięta wciąż seks-aferę z Tigerem Woodsem w roli głównej. Tabloidy zadbały o to, żeby igraszki sportowca przez wiele miesięcy nie schodziły z ust mediów, co odbiło się m.in. na wynikach sprzedaży Tiger Woods PGA Tour 11. Na szczęście pamięć paparazzich jest krótka, a Amerykanie chętnie wybaczają niegrzecznym chłopcom, o czym świadczą świetne wyniki najnowszej gry sygnowanej nazwiskiem znanego golfisty.

Kolejna część serii Tony'ego Hawka w 2012 roku?

Sarge, 12 kwietnia 2011, 10:40

Po słabej sprzedaży Tony Hawk: SHRED wydawało się, że nie doczekamy się już kolejnych odsłon słynnej serii gier skaterskich. Spekulacje szybko uciął sam Tony Hawk. Teraz zdradza on, kiedy możemy spodziewać się jej powrotu.

Najlepsza muzyka w grach: World of Goo
Najlepsza muzyka w grach: World of Goo

TommiK, 7 kwietnia 2011, 22:35

Zapewne nie jestem jedyną osobą, do której World of Goo przemówiło nie tyle nowatorską rozgrywką, co przede wszystkim czarodziejską oprawą. Z ekranu i głośników bije klimat tandemu Burton/Elfman, choć to nie oni stoją za tym dziełem. Nie szkodzi.

Znamy datę wydania UFC Personal Trainer od THQ

Kono, 7 kwietnia 2011, 17:27

Firma THQ ogłosiła dzisiaj, że gra UFC Personal Trainer zmierzająca na Xboxa 360, PlayStation 3 oraz Wii ukaże się na rynku w czerwcu bieżącego roku. Tytuł ma być odpowiedzią THQ na takie produkty jak Wii Fit czy EA Sports Active z tą różnicą, że multiplatformowy produkt amerykańskiego studia dosyć mocno związany będzie ze światem mieszanych sztuk walk.

Pokaz adaptacji Parku Jurajskiego w nowym materiale filmowym

Sarge, 28 marca 2011, 10:20

Planowana na kwiecień przygodówka Jurassic Park od studia Telltale Games doczekała się nowego materiału filmowego. Pokazuje on grę w akcji i zdradza inspiracje, jakie twórcy czerpali w trakcie procesu dewelopingu.

Dystrybucja cyfrowa coraz popularniejsza wśród posiadaczy konsol

Jiker, 23 marca 2011, 11:42

Cyfrowa dystrybucja staje się z każdym miesiącem coraz popularniejsza – w Stanach Zjednoczonych w przypadku PC wygrywa nawet ze sprzedażą detaliczną. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również platformy dedykowane użytkownikom konsol. Potwierdza to najnowsze badanie firmy EEDAR.

Daty premier konsolowych przygód Thora i Kapitana Ameryki

Arakin, 22 marca 2011, 13:39

W tym roku na ekrany kin wejdą dwa filmy o superbohaterach pochodzących z komiksów Marvela: Thor oraz Captain America: The First Avenger. Z tej okazji SEGA przygotowuje dwie gry, Thor: God of Thunder oraz Captain America: Super Soldier. Poznaliśmy właśnie terminy premier obu tych tytułów.

Nintendo mówi „nie” garażowym produkcjom

Olek, 19 marca 2011, 12:16

Twórcza swoboda panująca na rynku oprogramowania dla smartfonów czy gier przeznaczonych dla użytkowników serwisów społecznościowych nie idzie w parze z polityką koncernu Nintendo. W trosce o jakość tytułów wydawanych na konsole Nintendo Wii i 3DS japoński gigant mówi „nie” deweloperom-amatorom.

Oficjalna premiera Top Spin 4 w Polsce

Sarge, 18 marca 2011, 07:50

Dzisiaj na europejskim, a zarazem polskim rynku debiutuje Top Spin 4 – kolejna odsłona znanej serii sportowej, w której bierzemy udział w tenisowych zmaganiach na wirtualnych kortach. Produkcja trafiła do naszych sklepów trzy dni po premierze w Stanach Zjednoczonych.

Playbox - nowy magazyn konsolowy wkrótce w sprzedaży

Sarge, 16 marca 2011, 09:45

Na polskim rynku brakuje większej liczby magazynów konsolowych. Tymczasem jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje na nim Playbox, mający wypełnić tę lukę i stanowić godną konkurencję dla już istniejących periodyków.

Premiera Top Spin 4 w najbliższy piątek

Cenega Press Release, 14 marca 2011, 17:18

Premiery gier w Polsce (14 – 18 marca)

Hed, 14 marca 2011, 11:34

Pecetowi fani gier doczekali się w końcu konwersji Assassin's Creed: Brotherhood, która trafia w tym tygodniu do sklepów. Kolejną mocną produkcją z perspektywy rynku komputerowego jest druga Shogun 2: Total War, czyli kolejna odsłona popularnej serii. To dopiero początek atrakcji, bo swoje premiery mają takie gry jak Homefront, Motorstorm Apokalipsa, czy Top Spin 4.

We Dare zakazane w Wielkiej Brytanii

Kono, 10 marca 2011, 12:45

Wygląda na to, że nie tylko gry, które otrzymują oznaczenia +18 są zakazywane. Okazuje się, że sprzedaż wzbudzającego sporo kontrowersji tytułu We Dare (PS3, Wii) została zabroniona na terenie Wielkiej Brytanii.

City Interactive poszukuje nowych pracowników (09/03/11)

Sarge, 9 marca 2011, 14:00

Od dawna myśleliście o tym, by spróbować swoich sił w branży gier wideo? Chcielibyście łączyć swoje ulubione hobby z pracą, ale nie wiecie jak się do tego zabrać? Rękę w tej sprawie wyciąga do Was polskie studio City Interactive, które poszukuje obecnie nowych pracowników.

Zdjęcia do drugiego filmu Silent Hill ruszyły w tym tygodniu

Hed, 8 marca 2011, 12:54

Filmowy Silent Hill jest przez niektórych graczy uważany za jedną z lepszych adaptacji gier, więc jego kontynuacja wydaje się niezłym pomysłem. Serwis Variety donosi, że zdjęcia do kinowego sequela, zatytułowanego Silent Hill: Revelation 3D i podejmującego temat popularnej serii horrorów firmy Konami, rozpoczęły się w tym tygodniu.

GDC 2011: Najciekawsze materiały (wiadomość zaktualizowana)

Łukasz Malik, 5 marca 2011, 08:30

Jesteśmy w San Francisco na Game Developers Conference 2011, w rozwinięciu znajdziecie zestawienie materiałów jakie dla Was przygotowaliśmy.

Nintendo na GDC - Super Mario na 3DS, termin premiery Ocarina of Time 3D i zwiastun Skyward Sword

Jiker, 3 marca 2011, 10:00

Wielu fanów Nintendo przeżyło zawód, gdy okazało się, że premierze 3DS-a – nowej przenośnej konsoli japońskiego koncernu – nie będzie towarzyszyć debiut nowych przygód hydraulika Mario. Ich niepokój pogłębił się wraz z brakiem nawet najskromniejszej zapowiedzi tytułu. Na szczęście sytuacja uległa zmianie, a wszystko to za sprawą Satoru Iwaty, prezesa Nintendo.

Sex-luka w systemie klasyfikacji gier
Sex-luka w systemie klasyfikacji gier

Brucevsky, 3 marca 2011, 09:32

Gracze mieszkający w Australii nie mają łatwo. Ostatnio dowiedzieli się, że z powodu brutalności do sprzedaży nie zostanie dopuszczona najnowsza odsłona serii Mortal Kombat. Zdziwieniu i rozczarowaniu nie było końca, aż przyszła nowina, że prowokacyjna gra „We Dare” dostała PG.

Premiera Top Spin 4 18 marca

Cenega Press Release, 2 marca 2011, 16:57

Reklama gry We Dare zbyt odważna dla graczy spoza Europy

Olek, 1 marca 2011, 12:29

Zamieszania wokół nowej gry towarzyskiej przygotowywanej przez koncern Ubisoft ciąg dalszy. Wydawca uznał, że nie tylko We Dare, ale nawet jego reklama są zbyt zbyt odważne dla odbiorców spoza Europy i wprowadził blokadę regionalną w serwisie youtube.com. Potwierdziły się także wcześniejsze doniesienia o tym, że gra ukaże się wyłącznie na Starym Kontynencie.

GDC 2011: Jesteśmy w San Francisco, start GDC już jutro!

Łukasz Malik, 28 lutego 2011, 07:00

Po długiej podróży dotarliśmy do San Francisco by zrelacjonować Wam co będzie się działo na Game Developers Conference.

Gra dla swingersów od Ubisoftu wzbudza kontrowersje

Hed, 27 lutego 2011, 12:14

Kilka dni temu firma Ubisoftu zapowiedziała prawdopodobnie pierwszą grę w historii dla swingersów, czyli We Dare. W produkcji gracze angażują się w minigierki podsycone erotycznymi akcentami. Okazuje się, że tytuł zdążył wzbudzić spore kontrowersje i negatywne opinie kilku komentatorów i zaniepokojonych rodziców.

We Dare – recepta na ostrą randkę?

Olek, 25 lutego 2011, 13:58

Kto powiedział, że gry wideo nie mogą być dobrym sposobem na wprowadzenie odrobiny pikanterii w życiu erotycznym? Koncern Ubisoft opublikował dziś odważny zwiastun gry We Dare. Jeśli wierzyć reklamie, całowanie, potrząsanie i poklepywanie bezprzewodowych kontrolerów powinno zachęcić pary do miłosnych igraszek.

Data premiery Virtua Tennis 4 ujawniona

Kono, 25 lutego 2011, 08:45

Firma Sega ogłosiła dzisiaj oficjalną datę premiery najnowszej części swojej flagowej tenisowej serii. Virtua Tennis 4 pojawi się w Europie 29 kwietnia, a w Stanach Zjednoczonych 10 maja.

Telltale Games ujawnia trzy kolejne projekty, w tym kontynuację King's Quest oraz Puzzle Agent 2

Adrian Werner, 19 lutego 2011, 10:32

Wczoraj pisaliśmy o ujawnieniu przez Telltale Games gier bazujących na komiksowych seriach The Walking Dead oraz Fables. Okazuje się, że to nie jedyne tytuły, nad którymi pracuje obecnie ten zespół. Studio ma również w planach trzy inne produkcje, w tym kontynuację legendarnego cyklu King’s Quest.

Telltale Games tworzy gry na podstawie komiksów The Walking Dead i Fables

Adrian Werner, 18 lutego 2011, 10:38

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Telltale Games ma w planach ujawnienie aż pięciu nowych produkcji. Teraz poznaliśmy dwie z nich i obie oparte są na licencjach kultowych komiksów.

Pierwsze informacje o grze AUTA 2

CDP.pl Press Release, 17 lutego 2011, 18:02

Marvel Super Heroes w ofercie IQ Publishing

IQ Publishing Press Release, 16 lutego 2011, 17:32

Hans Zimmer zagra również w Skylanders: Spyro's Adventures
Hans Zimmer zagra również w Skylanders: Spyro's Adventures

Krystian Smoszna, 15 lutego 2011, 16:17

Druga odsłona cyklu Crysis nie będzie jedyną produkcją w bieżącym roku, w której usłyszymy muzykę skomponowaną przez Hansa Zimmera. Koncern Activision poinformował przed kilkoma dniami, że znany artysta przygotuje ścieżkę dźwiękową do opracowywanej przez studio Toys for Bob gry Skylanders: Spyro’s Adventures.

Zapowiedziano grę na podstawie filmu Auta 2

Sarge, 15 lutego 2011, 09:25

Firma Disney Interactive Studios ogłosiła, że trwają prace nad Cars 2: The Video Game – grą na podstawie nadchodzącego filmu znanego u nas pod nazwą Auta 2. Tytuł pozwoli przenieść się do znanego uniwersum i zostanie skierowany przede wszystkim w stronę młodszych graczy.