Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Nintendo Wii - newsy i ciekawostki (10)

Pierwsze detale na temat Transformers: Dark of the Moon

Sarge, 14 lutego 2011, 10:35

Kilka dni temu informowaliśmy Was o planach wydawniczych firmy Activision Blizzard, która w tym roku zamierza wydać między innymi Transformers: Dark of the Moon – grę na podstawie filmu o tym samym tytule. Nie minęło zbyt wiele czasu, a już dowiadujemy się pierwszych detali na jej temat.

De Blob 2 - premiera 25 lutego

CDP.pl Press Release, 11 lutego 2011, 10:55

Activision wstrzymuje prace nad marką DJ Hero

Jiker, 11 lutego 2011, 10:22

Guitar Hero nie jest jedyną muzyczną marką, której przyszłość stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Koncern Activision Blizzard podjął bowiem decyzję, że podobny los spotka DJ Hero. Przy okazji wczorajszego raportu finansowego ogłoszono, że prace nad planowaną na ten rok trzecią odsłoną serii zostały wstrzymane. Ich ponowne uruchomienie w przyszłości będzie uzależnione od wielu czynników.

MDK 2 o krok od powrotu na Wii i PC

Sarge, 9 lutego 2011, 12:40

Jak być może pamiętacie, w czerwcu ubiegłego roku zapowiedziano przeniesienie bardzo dobrej gry akcji MDK 2 na Wii i odświeżenie jej na pecetach. Od tamtej pory zbyt wiele na jej temat nie słyszeliśmy - nie znaczy to jednak wcale, że projekt został anulowany.

Najlepiej sprzedające się gry w 2010 roku w USA

Jiker, 8 lutego 2011, 12:00

Grupa NPD zaprezentowała zaktualizowane zestawienie najlepiej sprzedających się gier na konsole stacjonarne i przenośne w 2010 roku w Stanach Zjednoczonych. W porównaniu do notowań z ubiegłego miesiąca, wprowadzono do niego kilka istotnych poprawek.

Angry Birds zmierza na Wii oraz 3DS-a
Angry Birds zmierza na Wii oraz 3DS-a

Sarge, 7 lutego 2011, 09:21

Marka Angry Birds coraz bardziej rośnie w siłę – taki wniosek może się nasunąć choćby po ostatniej zapowiedzi kolejnej gry z serii. To jednak nie wszystko co w najbliższym czasie czeka jej fanów, bo właśnie dowiedzieliśmy się, że ta zręcznościowa produkcja logiczna trafi na następne dwie platformy.

Tony Hawk i Shaun White nie sprzedali swoich gier deskorolkowych
Tony Hawk i Shaun White nie sprzedali swoich gier deskorolkowych

Hed, 4 lutego 2011, 10:37

Do niedawna można było sądzić, że serie skateboardowe to pewniaki, które będą zarabiały na siebie przez kolejne lata jak gry piłkarskie, czy koszykarskie. Ubiegłoroczne przykłady Tony Hawk: Shred i Shaun White Skateboarding pokazują coś innego. Nazwiska znanych sportowców tym razem nie pomogły i obie produkcje sprzedały się nadzwyczaj kiepsko.

Startuje plebiscyt GRA ROKU 2010
Startuje plebiscyt GRA ROKU 2010

Redakcja GRYOnline.pl, 1 lutego 2011, 12:45

Plebiscyt GRA ROKU 2010 czas zacząć! Tradycyjnie na początku lutego Czytelnicy największego serwisu o grach w Polsce wyróżniają najważniejsze tytuły minionego roku.

Wielomilionowa sprzedaż największych hitów Nintendo
Wielomilionowa sprzedaż największych hitów Nintendo

Sarge, 31 stycznia 2011, 09:20

Ujawnione kilka dni temu wyniki finansowe firmy Nintendo pokazały, że mimo znacznego spadku zysków, nadal potrafi ona bardzo dobrze sobie radzić. Potwierdzają to zresztą właśnie udostępnione dane dotyczące gier wydanych przez japońskiego giganta.

Znaczny spadek zysków Nintendo

Jiker, 27 stycznia 2011, 12:55

Z informacji przekazanych przez firmę Nintendo wynika, że zakończyła ona trzeci kwartał 2011 roku fiskalnego z wynikami finansowymi na poziomie zdecydowanie gorszym, niż jeszcze rok wcześniej (co wcale nie oznacza, że złym). Spadek zysków osiągnął poziom bliski 50%.

Top Spin 4 w planie wydawniczym firmy Cenega

Cenega Press Release, 25 stycznia 2011, 11:09

Zombie z Call of Duty: Black Ops doczekają się własnego soundtracku
Zombie z Call of Duty: Black Ops doczekają się własnego soundtracku

Krystian Smoszna, 23 stycznia 2011, 06:03

Już w najbliższy wtorek na rynku zadebiutuje nowy soundtrack z gry Call of Duty: Black Ops. Trwający ponad 45 minut album zostanie wypełniony kompozycjami, które można usłyszeć podczas eksterminacji żywych trupów w trybie Zombies.

Galapagos Interactive ujawnia istnienie WRC 2011
Galapagos Interactive ujawnia istnienie WRC 2011

Jiker, 21 stycznia 2011, 13:34

Firma Galapagos Interactive, która rozpoczęła działalność na polskim rynku gier we wrześniu 2010 roku, została wyłącznym wydawcą tytułów Black Bean Games, Tecmo Koei i Lace Mamba w Polsce. Wraz z powyższą informacją światło dzienne ujrzały szczegóły planu wydawniczego firmy na 2011 rok, w którym znalazła się jedna niespodzianka w postaci gry rajdowej WRC 2011.

Ubisoft przygotowuje grę ze Smerfami w rolach głównych
Ubisoft przygotowuje grę ze Smerfami w rolach głównych

Taven, 21 stycznia 2011, 10:12

Ubisoft ogłosił w swoim najnowszym oświadczeniu prasowym, że pracuje nad produkcją ze Smerfami w roli głównej. Gra przygotowywana jest na konsolę Nintendo Wii oraz „rodzinę produktów Nintendo DS” i miałaby ukazać się jeszcze w tym roku.

Virtua Tennis 4 skorzysta także z Kinecta i Wii MotionPlus

Hed, 21 stycznia 2011, 09:37

Do tej pory o grze Virtua Tennis 4 mówiło się wyłącznie w kontekście PlayStation 3 i PlayStation Move. Okazuje się, że firma Sega nie zamierza ograniczać się do jednej platformy i wypuści swoją nową produkcję także na Wii oraz Xboksie 360. W obu przypadkach w tenisa zagramy za pomocą kontrolerów ruchowych – Wii MotionPlus oraz Kinect.

Call of Duty: Black Ops - dzienne statystyki użytkowników PS3 i groźba wyłączenia serwerów
Call of Duty: Black Ops - dzienne statystyki użytkowników PS3 i groźba wyłączenia serwerów

Jiker, 19 stycznia 2011, 10:27

Holendrzy z serwisu Spijkermat opracowali interesującą infografikę ze statystykami z gry Call of Duty: Black Ops. Zaprezentowali za jej sprawą dzienne dokonania użytkowników PlayStation 3, grających w najnowszą strzelaninę studia Treyarch. Światło dzienne ujrzały również informacje o dokonaniach użytkowników Wii.

Potwierdzenie daty premiery Top Spin 4 i lista zawodników

Hed, 19 stycznia 2011, 08:49

Firma 2K Sports potwierdziła datę premiery Top Spin 4, czyli kontynuacji świetnej serii tenisowej, nad którą pracuje studio 2K Czech. Twórcy Mafii II zamierzają wyrobić się z nową grą sportową do połowy marca. Wraz z tą zapowiedzią poznaliśmy pełen skład zawodników dostępnych w produkcji – niestety nie będzie wśród nich Agnieszki Radwańskiej.

Premiera Aladin Magic Racer

IQ Publishing Press Release, 17 stycznia 2011, 18:25

Top Spin 4 – wracamy na kort już w marcu?
Top Spin 4 – wracamy na kort już w marcu?

Hed, 17 stycznia 2011, 14:22

Firma 2K Games zapowiedziała w ubiegłym roku kolejną odsłonę bodajże najlepszej serii tenisowej w ostatnich latach, ale nie ujawniła jej dokładnej daty premiery. Jest szansa na to, że fani tego sportu będą mogli wrócić na wirtualne korty w marcu. Taka sugestia widnieje na facebookowej stronie Top Spin 4 i w katalogach kilku amerykańskich sklepów.

Piosenka na poniedziałek - motyw z Parku Jurajskiego jako ambient
Piosenka na poniedziałek - motyw z Parku Jurajskiego jako ambient

Hed, 17 stycznia 2011, 08:44

Co otrzymamy gdy spowolnimy motyw muzyczny z Parku Jurajskiego o 1000%? Przekonajcie się sami!

Dobra sprzedaż Epic Mickey w USA
Dobra sprzedaż Epic Mickey w USA

Sarge, 16 stycznia 2011, 10:45

Nie jest tajemnicą, że wiele wysoko ocenianych przez prasę tytułów na Wii sprzedaje się bardzo słabo, jakby nie odzwierciedlając jakości takich pozycji. Przeważnie chodzi o produkcje nie celujące bezpośrednio w tzw. niedzielnych graczy, a raczej tych doświadczonych. Tym bardziej cieszy więc fakt, że wydana w listopadzie zeszłego roku zręcznościówka Epic Mickey poradziła sobie całkiem nieźle.

Premiera Cyberbike

IQ Publishing Press Release, 12 stycznia 2011, 18:48

Kolejne części serii Tony'ego Hawka w planach
Kolejne części serii Tony'ego Hawka w planach

Sarge, 12 stycznia 2011, 10:25

Katastrofalne wyniki sprzedaży ostatnich odsłon skaterskiej serii sygnowanej nazwiskiem Tony’ego Hawka mogły poddawać w wątpliwość powstawanie ewentualnej kontynuacji. Nic bardziej mylnego – sam zainteresowany potwierdza, że takowa jest w planach.

Konsola zamiast telefonu dla klientów sieci Plus

Hed, 11 stycznia 2011, 15:19

Firmy Microsoft Polska i Polkomtel przypomniały o specjalnej ofercie „Bezlik z Konsolą”, dzięki której klienci sieci Plus mogą wybrać konsolę (Xbox 360 lub Wii) zamiast telefonu. Właściwie po co komu komórka skoro można kupić sobie sprzęt do grania, zamknąć się w domu i rozmawiać przy pomocy headseta ze znajomymi z Xbox LIVE.

Zapowiedziano Julius Styles: The International - pierwszą grę Wesleya Snipesa
Zapowiedziano Julius Styles: The International - pierwszą grę Wesleya Snipesa

Sarge, 11 stycznia 2011, 10:35

Wesley Snipes z całą pewnością należy do znanych i cenionych aktorów współczesnego kina. Obecnie przeżywa gorszy okres swojej kariery, odsiadując wyrok w więzieniu. Nie przeszkadza mu to jednak we współtworzeniu jego pierwszej gry.

Jaki będzie Park Jurajski w wykonaniu studia Telltale?
Jaki będzie Park Jurajski w wykonaniu studia Telltale?

Hed, 8 stycznia 2011, 21:00

Znamy szczegóły najnowszej serii studia Telltale Games, czyli Jurassic Park. Czy producent popularnych odcinkowych przygodówek zdoła zainteresować graczy swoją wersją uniwersum o dinozaurach?

Nowe Call of Duty prequelem dla Modern Warfare?
Nowe Call of Duty prequelem dla Modern Warfare?

Sarge, 5 stycznia 2011, 15:00

Temat kolejnej odsłony serii Call of Duty wciąż pozostaje pewną niewiadomą. Nieco ponad pół roku temu mówiło się o tym, że studio Infinity Ward (odpowiedzialne za obie części Modern Warfare) będzie dalej tworzyć gry z tego cyklu mimo odejścia jego czołowych pracowników. Tymczasem najnowsze plotki mówią coś więcej na temat kolejnego projektu dewelopera.

EA zapowiada Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters
EA zapowiada Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters

Kono, 4 stycznia 2011, 19:35

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters – najnowsza odsłona golfowej serii od EA Sports – została dziś oficjalnie zapowiedziana. Gracze z USA otrzymają ją 29 marca, a cała reszta globu 1 kwietnia. Tytuł ukaże się w wersjach na konsole PlayStation 3, Xbox 360 oraz Wii.

Mario Sports Mix zadebiutuje w lutym 2011 roku
Mario Sports Mix zadebiutuje w lutym 2011 roku

Sarge, 31 grudnia 2010, 10:50

Mario jest wszędzie – takie wrażenie możemy odnieść, gdy spojrzymy na ilość i tytuły gier, w jakich wąsaty hydraulik się pojawiał. W zapowiedzianym na tegorocznych targach E3 Mario Sports Mix postacie z tego uniwersum wezmą udział w szeregu dyscyplin sportowych, co powinno być dobrą propozycją dla miłośników wieloosobowej zabawy. Dziś poznaliśmy dokładną datę premiery tej pozycji.

PSP i Pokemony najpopularniejsze w 2010 roku w Japonii

Sarge, 30 grudnia 2010, 10:15

Na koniec roku tradycyjnie możemy przyjrzeć się rankingom podsumowującym sprzedaż najpopularniejszych gier w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Tym razem zobaczmy, czym najbardziej w ostatnim czasie emocjonowali się Japończycy.

New Super Mario Bros. podbiło Japonię
New Super Mario Bros. podbiło Japonię

Jiker, 28 grudnia 2010, 13:59

Serwis internetowy japońskiego magazynu Famitsu informuje, że platformówka New Super Mario Bros. jest pierwszą produkcją na Nintendo DS, która w samej tylko Japonii sprzedała się w nakładzie przekraczającym sześć milionów egzemplarzy.

Super Meat Boy - wersja na Wii mało prawdopodobna
Super Meat Boy - wersja na Wii mało prawdopodobna

Adrian Werner, 24 grudnia 2010, 14:34

Super Meat Boy to bez wątpienia jedna z najsympatyczniejszych niespodzianek tego roku. Niestety okazuje się, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom gra najprawdopodobniej nigdy nie ukaże się w wersji na konsolę Wii.

Słabe zainteresowanie telewizorami 3D
Słabe zainteresowanie telewizorami 3D

Adrian Werner, 22 grudnia 2010, 11:46

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wielokrotnie słyszeliśmy opinie, według których telewizory 3D już wkrótce staną się standardem w domowej rozrywce. Najnowsze badania preferencji konsumenckich pokazują jednak, że większość ludzi nie ma wcale zamiaru kupować tego typu sprzętu.

"Call of Duty jest Coca-Colą gier wideo"

TommiK, 19 grudnia 2010, 15:31

Czy marka Call of Duty stała się już komercyjnym produktem ze wszystkimi wadami tego określenia? Recenzent IGN krytycznym okiem przygląda się temu, co może niepokoić w przypadku Black Ops.

Nowy zwiastun Thor: God of Thunder

Adrian Werner, 12 grudnia 2010, 09:19

Firma Sega zaprezentowała na gali Spike TV Video Game Awards zwiastun swojej najnowszej gry opartej na licencji filmowej, czyli Thor: God of Thunder.

Najlepsze gry 2010 według IGN UK!
Najlepsze gry 2010 według IGN UK!

Kwiść, 10 grudnia 2010, 16:18

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami, więc coraz więcej branżowych portali, umieszcza swoje listy 5, 10 czy 25 najlepszych gier mijającego roku. W najnowszym odcinku Weekend Initiative, możemy poznać 10 największych hitów, wybranych przez redaktorów portalu IGN UK. Musze przyznać, że ich wybór jest dla mnie naprawdę dużym zaskoczeniem.

Listopadowe wyniki amerykańskiego rynku gier
Listopadowe wyniki amerykańskiego rynku gier

Adrian Werner, 10 grudnia 2010, 09:48

Organizacja analityczna NPD opublikowała właśnie wyniki finansowe amerykańskiego rynku gier za listopad tego roku. Zgodnie z przewidywaniami miesiąc ten należał do Call of Duty: Black Ops.

Yu Suzuki o Shenmue III
Yu Suzuki o Shenmue III

Sarge, 9 grudnia 2010, 09:55

Temat ewentualnego wydania trzeciej części Shenmue od wielu lat dręczy fanów przygody Ryo Hazukiego, która została przerwana w 2001 roku, gdy swoją premierę na konsoli Sega Dreamcast miała druga odsłona serii. Yu Suzuki (twórca cyklu) nigdy nie ukrywał, że historia została pomyślana z myślą o większej ilości odsłon. Czy jednak kiedykolwiek doczekamy się kolejnej?

Premiery gier w Polsce (6-10 grudnia)
Premiery gier w Polsce (6-10 grudnia)

Hed, 6 grudnia 2010, 11:39

Ten tydzień należy zdecydowanie do firmy Blizzard i World of Warcraft: Cataclysm. Dodatek przyciągnął mnóstwo weteranów i nowych graczy, bo zmienia praktycznie cały świat gry i dodaje ogromną porcję nowej treści. W polskich sklepach pokażą się też niszowe tytuły: Symulator Farmy 2011, Ogniem i Mieczem: Dzikie Pola oraz kolejny Music Master: Chopin.

Tajna wiadomość w Call of Duty: Black Ops
Tajna wiadomość w Call of Duty: Black Ops

ROJO, 5 grudnia 2010, 14:38

Tajna wiadomość w Call of Duty: Black Ops

Super Meat Boy wypina się na PETA
Super Meat Boy wypina się na PETA

Jiker, 2 grudnia 2010, 09:29

Team Meat wykazało się genialnym wyczuciem, rozkręcając przezabawną akcję wokół swojej gry Super Meat Boy. Jej ofiarą padła organizacja PETA, walcząca o prawa zwierząt i namawiająca usilnie do wegetarianizmu.

Nowa wersja polskiej strony Nintendo i rocznicowy konkurs Super Mario Bros.
Nowa wersja polskiej strony Nintendo i rocznicowy konkurs Super Mario Bros.

Jiker, 24 listopada 2010, 11:39

W Sieci zadebiutowała nowa wersja oficjalnej strony internetowej Nintendo.pl, za pośrednictwem której wszyscy fani Nintendo w naszym kraju będą informowani o ważnych wydarzeniach dotyczących konsol Wii oraz Nintendo DS.

Drastyczny spadek sprzedaży Call of Duty: Black Ops
Drastyczny spadek sprzedaży Call of Duty: Black Ops

Sarge, 23 listopada 2010, 12:15

Jak zapewne wiecie, premiera Call of Duty: Black Ops okazała się jednym z największych sukcesów w historii branży gier wideo. Gra zanotowała rekordowy start, bijąc dokonanie poprzedniej części – nic dziwnego zatem, że w drugim tygodniu sprzedaży popyt musiał znacząco spaść.

Uwe Boll nakręci kontynuację Dungeon Siege z Dolphem Lundgrenem
Uwe Boll nakręci kontynuację Dungeon Siege z Dolphem Lundgrenem

Adrian Werner, 21 listopada 2010, 13:50

Jeden z najgorszych żyjących wciąż reżyserów, czyli Uwe Boll wyjątkowo często kręci ekranizacje przeróżnych gier. Okazuje się, że najnowszym jego projektem będzie kontynuacja filmu Dungeon Siege, a w roli głównej wystąpi Dolph Lundgren.

Call of Duty: Black Ops – nowe aktualizacje, zawartość przyszłych DLC i rekonstrukcja Infinity Ward
Call of Duty: Black Ops – nowe aktualizacje, zawartość przyszłych DLC i rekonstrukcja Infinity Ward

Adrian Werner, 21 listopada 2010, 13:12

Powoli opadają już emocje wywołane przez premierę Call of Duty: Black Ops, co nie oznacza jednak, że grze grozi w najbliższym czasie zapomnienie. Treyarch właśnie wypuściło nowe aktualizacje do wersji pecetowej, a jeden z fanów dokopał się w plikach gry do informacji o tym, co może się znaleźć w przyszłych DLC. Co więcej, odbudowa studia Infinity Ward dobiegła już ponoć końca.

Call of Duty: Black Ops bije kolejne rekordy
Call of Duty: Black Ops bije kolejne rekordy

Sarge, 19 listopada 2010, 10:55

Wygląda na to, że Call of Duty: Black Ops pobije w tym roku kilka budzących szacunek rekordów w branży elektronicznej rozrywki. Zaczęło się od tytułu najlepszego debiutu w historii gier wideo, a dzisiaj wiemy o pobiciu co najmniej trzech kolejnych osiągnięć.

Need for Speed: Hot Pursuit debiutuje na polskim rynku
Need for Speed: Hot Pursuit debiutuje na polskim rynku

Jiker, 19 listopada 2010, 08:03

Dziś na europejskim, a zarazem polskim rynku debiutuje kolejna istotna gra bieżącego tygodnia – wyścigowe Need for Speed: Hot Pursuit autorstwa studia Criterion Games. Czy twórcom kultowej, bestsellerowej serii Burnout udało się wprowadzić do sprzedaży godnego przedstawiciela jednej z najpopularniejszych serii gier w historii?

City Interactive w natarciu - nadchodzą Sniper: Ghost Warrior 2, Alien Fear  i nowy Combat Wings
City Interactive w natarciu - nadchodzą Sniper: Ghost Warrior 2, Alien Fear i nowy Combat Wings

Olek, 18 listopada 2010, 12:38

Coraz lepsza atmosfera panuje wśród udziałowców spółki City Interactive. W ciągu trzech kwartałów tego roku firma osiągnęła przychody na poziomie 65 mln zł, co przełożyło się na ponad 23 mln zł zysku netto. Producent i jednocześnie wydawca gry Sniper: Ghost Warrior zapowiada, że będzie jeszcze lepiej, a kontynuacja znakomicie sprzedającego się FPS-a trafi do sklepów już w połowie przyszłego roku.

Stany Zjednoczone - kiepskie wyniki Tony Hawk: SHRED, słabe DJ Hero 2 i EA Sports MMA
Stany Zjednoczone - kiepskie wyniki Tony Hawk: SHRED, słabe DJ Hero 2 i EA Sports MMA

Jiker, 18 listopada 2010, 08:26

Z informacji ujawnionych przez fundusz Cowen and Company wynika, że gra skaterska Tony Hawk: SHRED (X360, PS3, Wii) – opracowana przez zdziesiątkowane i odsunięte od dewelopingu kolejnych odsłon serii studio Robomodo – zanotowała fatalny start na rynku amerykańskim.

NBA 2K11 i Fallout: New Vegas zdominowały w październiku rynek amerykański
NBA 2K11 i Fallout: New Vegas zdominowały w październiku rynek amerykański

Adrian Werner, 17 listopada 2010, 11:07

Organizacja analityczna NPD ujawniła wyniki finansowe amerykańskiego rynku konsolowego za październik tego roku. Wielkimi zwycięzcami okazały się gry NBA 2K11 oraz Fallout: New Vegas.