Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2010, 10:55

autor: Sarge

Call of Duty: Black Ops bije kolejne rekordy

Wygląda na to, że Call of Duty: Black Ops pobije w tym roku kilka budzących szacunek rekordów w branży elektronicznej rozrywki. Zaczęło się od tytułu najlepszego debiutu w historii gier wideo, a dzisiaj wiemy o pobiciu co najmniej trzech kolejnych osiągnięć.

Wygląda na to, że Call of Duty: Black Ops pobije w tym roku kilka budzących szacunek rekordów w branży elektronicznej rozrywki. Zaczęło się od tytułu najlepszego debiutu w historii gier wideo, a dzisiaj wiemy o pobiciu co najmniej trzech kolejnych osiągnięć.

Call of Duty: Black Ops bije kolejne rekordy - ilustracja #1

Firma Activision właśnie ogłosiła, że najnowsze dzieło studia Treyarch okazało się przynoszącą największe przychody grą w ciągu pięciu dni od swojej premiery. W tym czasie do kas wydawcy wpłynęło aż 650 milionów dolarów, co dokładnie o 100 milionów przebija wynik Call of Duty: Modern Warfare 2 – pozycji będącej dotychczasowym rekordzistą w tej kategorii.

Jak przyznał Bobby Kotick (prezes Activision), jest to pierwszy przypadek w historii szeroko pojętej rozrywki, by ta sama marka dwa razy z rzędu ustalała tego rodzaju rekord. Wcześniej nie osiągnęła tego nie tylko żadna gra, ale też jakikolwiek film. Według niego jest wiele czynników składających się na tak ogromny sukces. Za jeden z tych najważniejszych uznaje jednak fakt, że Treyarch dostarczyło po prostu wysokiej jakości produkcję udowadniając tym samym, że jest to obecnie jeden z najbardziej utalentowanych deweloperów na świecie.

Takie wyniki musiały pociągnąć za sobą ogromną popularność omawianej produkcji na serwerach sieciowych. Jak podaje Microsoft, na samym Xbox Live w rozgrywkach sieciowych Call of Duty: Black Ops spędzono już łącznie 5.9 milionów godzin, a w tym czasie zalogowało się 2.6 miliony unikalnych użytkowników. Oba rezultaty ustanawiają nowe rekordy na platformie sieciowej amerykańskiej firmy.

Call of Duty: Black Ops bije kolejne rekordy - ilustracja #2

Także Jack Tretton (prezes Sony Computer Entertainment of America) potwierdza, że Call of Duty: Black Ops jest sprawcą „bezprecedensowego ruchu na PlayStation Network” . Konkretnych liczb wprawdzie w tym przypadku nie podano, ale nie mamy wątpliwości, że to w tej chwili najczęściej użytkowana w sieci produkcja na PlayStation 3.

Bez wątpienia premiera kolejnej części serii Call of Duty zakończyła się ogromnym sukcesem. Tydzień temu dowiedzieliśmy się, że w pierwszym dniu sprzedaży rozeszło się 5.6 milionów egzemplarzy w samych tylko Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Gra bardzo dobrze sprzedaje się także w Polsce, w ciągu sześciu dni od jej debiutu znajdując sobie łącznie ok. 45 tysięcy nabywców. W skali naszego kraju jest to wynik godny podziwu.