Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2010, 10:55

Ujawnienie nowego Tomb Raidera już wkrótce?

Już od pewnego czasu krążą plotki o kolejnej części Tomb Raidera. Wczorajszy dzień przyniósł nowe spekulacje, według których gra może zostać ujawniona już za kilka tygodni.

Już od pewnego czasu krążą plotki o kolejnej części Tomb Raidera. Wczorajszy dzień przyniósł nowe spekulacje, według których gra może zostać ujawniona już za kilka tygodni.

Ujawnienie nowego Tomb Raidera już wkrótce? - ilustracja #1

Wszystko za sprawą zapowiedzi okładki następnego numeru pisma Game Informer. Jak możecie sami zobaczyć obrazek pokazuje wrak rozbitego statku i sugeruje, że zabawa koncentrować się będzie na przetrwaniu. Ruszyła też już oficjalna strona asurvivorisborn.com. Ujawnienie gry ma nastąpić 6 grudnia, czyli w dzień premiery nowego wydania wspomnianego magazynu.

Oczywiście, pojawia się pytanie, dlaczego tak wiele osób uważa, że mamy tu do czynienia z nową odsłoną przygód Lary Croft? Wszystko za sprawą doniesień strony Four Player Co-Op z lipca ubiegłego roku. Serwis ten opublikował informacje o kolejnej odsłonie serii i dołączył do nich nawet jeden ładny artwork. Firma Square Enix (obecny właściciel marki) szybko zmusiła redaktorów do usunięcia tego artykułu, ale mleko już się rozlało i wycieku nie dało się już odwrócić. Według tych informacji gra opowiadać miałaby o przygodach młodej Lary Croft, zanim ta została słynną poszukiwaczką przygód. Akcja zaczyna się, gdy potężny sztorm rozbija należący do niej statek badawczy i nasza bohaterka ląduje na tajemniczej wyspie niedaleko wybrzeży Japonii. Motywem przewodnim zabawy ma być przetrwanie w dzikim i wrogo nastawionym środowisku. Wydaje się, że wszystko pasuje do zapowiedzi Game Informera.

Ujawnienie nowego Tomb Raidera już wkrótce? - ilustracja #2

Wypuszczony ponad rok temu artwork prezentujący młodą Larę Croft.

Warto tu przypomnieć, jaką grą ma być według zeszłorocznych doniesień nowy Tomb Raider. Nasza bohaterka będzie zarówno łowcą jak i zwierzyną dla zamieszkujących wyspę stworzeń. Współgrać ma z tym nowa brutalna mechanika walki pozwalająca na dynamiczne starcia w zwarciu oraz kładąca większy nacisk na różnorodne zastosowania dostępnych broni, wśród których znaleźć się ma również łuk. Gracze zmuszeni będą do wykorzystywania wszystkiego co mają pod ręką i znajdowane po drodze liny, haki oraz maczety okażą się niezbędne podczas zwiedzania świata gry. Dodatkową atrakcją ma być nowy system poruszania się, pozwalający na wykonanie prawie wszystkich możliwych ruchów, jakie tylko przyjdą nam do głowy. Tomb Raider zawsze słynął z elementów platformówkowych i najnowsza odsłona cyklu na znacząco podnieść poprzeczkę w tej kwestii. Co ciekawe, według zeszłorocznych doniesień gra ma zerwać z liniowością swoich poprzedniczek i zaoferować jeden duży otwarty oraz podlegający dynamicznym zmianom świat.

Czy zapowiadana przez Game Informer gra okaże się naprawdę kolejną odsłoną przygód Lary Croft przekonamy się już 6 grudnia. Warto tu dodać, że pochodzące z innych zródeł doniesienia sugerują, że tytuł ten zawierać będzie tryb multiplayer, a jego premiera nastąpi pod koniec przyszłego roku.