Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2010, 12:00

Film animowany Assassin's Creed Ascendance oficjalnie zapowiedziany

Dwa dni temu pisaliśmy o tajemniczym projekcie zatytułowanym Assassin's Creed Ascendance. Dziś wiemy już czym dokładnie on będzie. Zgodnie z przewidywaniami chodziło o film animowany.

Dwa dni temu pisaliśmy o tajemniczym projekcie zatytułowanym Assassin's Creed Ascendance. Dziś wiemy już czym dokładnie on będzie. Zgodnie z przewidywaniami chodziło o film animowany.

Film animowany Assassin's Creed Ascendance oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #1

Assassin's Creed Ascendance

Ascendance ma być klamrą, która zepnie historie opowiedziane w Assassin's Creed II oraz Assassin's Creed: Brotherhood. Głównym bohaterem będzie naturalnie Ezio Auditore, który z odsunięcia rodziny Borgia od władzy uczynił swoją nową misją życiową. W filmie obejrzymy świat pełen bratobójczych mordów, gdzie na każdym kroku można spotkać zdrajców oraz dowiemy się prawdy o tym, jak Ceasare Borgia zdobył swoja obecną pozycję.

Assassin's Creed Ascendance ukaże się już 16 listopada, więc jego premiera będzie towarzyszyć rynkowemu debiutowi gry Assassin's Creed: Brotherhood. Film sprzedawany ma być za pośrednictwem serwisów i usług zajmujących się dystrybucją elektroniczną takich jak m.in. Xbox LIVE oraz PlayStation Network. Cenę ustalono na poziomie 1,99 dolara (w przeliczeniu niecałe 6 złotych), choć zapewne mieszkańcy Europy tradycyjnie zmuszeni będą zapłacić więcej. Zainteresowanych projektem odsyłamy na jego oficjalną stronę. Polecamy też obejrzenie pełnowymiarowego zwiastuna reklamującego tę produkcję:

Film animowany Assassin's Creed Ascendance oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #2

Assassin's Creed Ascendance

Trzeba przyznać, że Ubisoft w krótkim czasie zrobił z Assassin's Creed potężną markę obejmującą swoim zasięgiem wiele różnorodnych mediów. Poza dwoma głównymi odsłonami serii (plus nadchodzącym Brotherhood) wypuszczono szereg gier na konsole przenośne oraz telefony komórkowe, w tym Assassin's Creed: Altair's Chronicles oraz Assassin's Creed II: Discovery, a w produkcji znajduje się również odsłona na Nintendo 3DS o podtytule Lost Legacy. Seria doczekała się ponadto swojej przeglądarkowej adaptacji w postaci facebookowego Assassin's Creed: Project Legacy.

Cykl stara się również podbijać inne media. Premierze drugiej części towarzyszyła seria krótkometrażowych filmów z żywy aktorami zatytułowana Lineage. W listopadzie zeszłego roku wydana została natomiast powieść Assassin’s Creed: Renaissance autorstwa Olivera Bowdena. Co ciekawe, cała jej akcja toczyła się w XV wieku i próżno w niej było szukać jakikolwiek wzmianek o projekcie Animus oraz korzystającym z niego Desmondzie. Oczywiście, tak multimedialna marka musiała również doczekać się opartego na niej komiksu. Tym właśnie jest mini seria Assassin's Creed: The Fall, której pierwszy zeszyt ukazał się na rynku amerykańskim trzy dni temu. Cykl opowiada losy rosyjskiego asasyna żyjącego na przełomie XIX i XX wieku.