Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2010, 12:49

autor: Olek

Pecetowa wersja Tom Clancy's H.A.W.X. 2 - w pudełku taniej!

Dwa miesiące po premierze Tom Clancy's H.A.W.X. 2 w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 dzieło rumuńskiego studia deweloperskiego Ubisoftu doczekało się portu na komputery PC. Okazuje się jednak, że elektroniczna edycja gry jest droższa od pudełkowej, dlatego na zakupy lepiej wybrać się do tradycyjnego sklepu.

Dwa miesiące po premierze Tom Clancy's H.A.W.X. 2 w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 dzieło wewnętrznego studia deweloperskiego Ubisoftu z Rumunii doczekało się portu na komputery PC. Okazuje się jednak, że elektroniczna edycja gry jest droższa od pudełkowej, dlatego na zakupy lepiej wybrać się do tradycyjnego sklepu.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części lotniczej zręcznościówki sygnowanej nazwiskiem słynnego pisarza, wydawcy nie udało się uniknąć poślizgu pecetowej wersji. Data premiery Tom Clancy's H.A.W.X. 2 na tej platformie sprzętowej była kilkukrotnie przesuwana. Mimo to gracze z Europy mogą poczuć się „dowartościowani”. Według doniesień serwisu BigDownload koncern Ubisoft najprawdopodobniej w ogóle zrezygnował ze sprzedaży pudełkowej edycji gry na rynku amerykańskim. Świadczy o tym brak jakichkolwiek informacji o tym tytule w takich sklepach jak Amazon.com czy GameStop.

Pecetowa wersja Tom Clancy's H.A.W.X. 2 - w pudełku taniej! - ilustracja #1

Graczom zza oceanu, którzy chcieliby zasiąść za sterami nowoczesnego myśliwca i odstresować się strącając kilka wrogich maszyn, nie pozostaje nic innego jak słono przepłacić za edycję elektroniczną. Gra dostępna jest obecnie poprzez platformy Direct2Drive i Impulse oraz sieciowy sklep Ubisoftu, gdzie kosztuje 49,95 dolara (wersja rozszerzona jest o 5 dolarów droższa). Tymczasem pudełkowe edycje w Europie są prawie o połowę tańsze! Przykładowo w sklepie gry-online.pl pecetową wersję Tom Clancy's H.A.W.X. 2 można kupić za 89,90 zł.

Komputerowców planujących w najbliższym czasie wymianę akceleratora graficznego w swoich „blaszakach” zainteresować może też oferta firmy Nvidia, która jako bonus do kart z układami GeForce GTS 450 oraz GTX 460 dołącza kupony uprawniające do bezpłatnego pobrania gry z witryny wspomnianego sieciowego sklepu wydawcy.