Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2011, 10:27

autor: Jiker

Call of Duty: Black Ops - dzienne statystyki użytkowników PS3 i groźba wyłączenia serwerów

Holendrzy z serwisu Spijkermat opracowali interesującą infografikę ze statystykami z gry Call of Duty: Black Ops. Zaprezentowali za jej sprawą dzienne dokonania użytkowników PlayStation 3, grających w najnowszą strzelaninę studia Treyarch. Światło dzienne ujrzały również informacje o dokonaniach użytkowników Wii.

Holendrzy z serwisu Spijkermat opracowali interesującą infografikę ze statystykami z gry Call of Duty: Black Ops. Zaprezentowali za jej sprawą dzienne dokonania użytkowników PlayStation 3, grających w najnowszą strzelaninę studia Treyarch. Światło dzienne ujrzały również informacje o dokonaniach użytkowników Wii.

Opisane poniżej rezultaty stanowią dzienną średnią, wyciągniętą na podstawie statystyk uzyskanych w dniach 3-10 stycznia bieżącego roku, w czym ekipie Spijkermat pomógł licznik zawarty w multiplayerowym lobby gry. Z przeprowadzonych badań (jakby nie patrzeć, całą akcję należy potraktować w taki właśnie sposób) wynika, że użytkownicy PS3 spędzający czas na sieciowych starciach w Black Ops nie próżnują (mimo problemów z prawidłowym działaniem trybu multiplayer).

Call of Duty: Black Ops - dzienne statystyki użytkowników PS3 i groźba wyłączenia serwerów - ilustracja #1

Z danych zawartych na infografice wynika, że gracze PS3 w trakcie sieciowych starć likwidują codziennie 324 miliony oponentów, co stanowi liczbę większą od populacji Stanów Zjednoczonych. Ponad 28 milionów z nich traci wirtualne życie po celnym strzale w głowę, a 2,26 miliona kończy starcie z nożem w plecach.

Spora liczba graczy poniosła śmierć po trafieniu wybuchowym bełtem. Wystrzelono je oczywiście z kuszy – jednej z najciekawszych broni dostępnych w Black Ops, służącej dzielnie tysiącom graczy. Okazuje się, że wystrzelane z niej pociski przelatują dziennie odległość 6280 kilometrów, co odpowiada długości Wielkiego Muru Chińskiego.

Zastanawialiście się, która z broni startowych w Black Ops wybierana jest każdego dnia najczęściej przez użytkowników PlayStation 3? Okazuje się, że prym tej kategorii wiedzie MP5K, przydatne szczególnie z zamontowanym tłumikiem (ten pistolet maszynowy wybierany jest w 54% przypadków). Na kolejnych miejscach uplasowały się M16 (35%) oraz HK21 (6%).

Użytkownicy PlayStation 3 poprawiają statystyki, mimo problemów z prawidłowym funkcjonowanie trybu sieciowego, jakie występują praktycznie od momentu premiery Black Ops. W ostatnim czasie pojawiła się nawet sugestia, że może to doprowadzić do wyłączenia serwerów obsługujących posiadaczy PlayStation 3. Jest to jednak rozwiązanie ostatecznie, na które twórcy gry i Activision raczej się nie zdecydują.

W przypadku Black Ops w wersji na Nintendo Wii statystyki nie są już tak imponujące (głównie z uwagi na dostęp do znacznie mniejszej liczby danych). Według GoNintendo od listopada amerykańscy użytkownicy japońskiej konsoli rozegrali mecze o łącznej długości 954 tysięcy godzin. Przeciętny gracz spędził na sieciowych starciach 28 godzin. Oznacza to, że tryb multiplayer w wersji na Wii sprawdziło w akcji około 34 tysięcy osób. Biorąc pod uwagę fakt, że z rozgrywki sieciowej korzysta w Stanach Zjednoczonych 20% posiadaczy Wii, a nie wszyscy z nich nabyli przecież Call of Duty: Black Ops, można uznać ten wynik za solidny.