Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2021, 18:27

Gracze New World są niezadowoleni z tęczowych zwierzaków

New World zaliczyło bardzo udany start bety i spotkało się z dobrym przyjęciem ze strony graczy. Ich irytację wzbudziły jednak tęczowe zwierzęta obecne w grze.

W SKRÓCIE:
  • Gracze są niezadowoleni z tęczowych zwierząt obecnych w New World.
  • Według wielu z nich, po prostu nie pasują one do stylistyki gry.

Amazon Games może być zadowolone z beta-testów swojego dzieła. Choć gracze nie są przekonani do wszystkich aspektów New World, to ich ogólne wrażenia wydają się być pozytywne. Skrajnie odmienne reakcje wzbudził jednak jeden niepozorny element gry. Mowa o zwierzętach, które spotkać można podczas spacerów po świecie gry. Ich kolorystyka wydała się wielu graczom zbyt pstrokata.

Co ciekawe, choć szybko nazwano je tęczowymi zwierzakami, nie wzbudzają one niechęci ze względu na poglądy użytkowników. Większość graczy zwraca uwagę, że po prostu nie pasują one do stylistyki, jaką obrali twórcy New World. Społeczność uważa, że elementy rodem z Fortnite’a lub japońskich MMO nie powinny znaleźć się w grze, której estetyka przywodzi na myśl XVII-wieczne amerykańskie kolonie. Nie pomaga przy tym fakt, że trudno ich nie zauważać. Głównymi skupiskami niezadowolonych głosów stały się Reddit oraz oficjalne forum gry.

Gracze New World są niezadowoleni z tęczowych zwierzaków - ilustracja #1

Mam nadzieję, że je poprawią lub całkowicie się ich pozbędą. Jestem zwolennikiem wprowadzania do gry domowych zwierzaków, ale gdy tylko zobaczyłem te głupie, przejaskrawione twory, poczułem, że są nie na miejscu. W ogóle nie pasują do stylistyki gry.

- Cronuss

Te lwy są okropne. Pasują do Guild Wars 2 albo jakiegoś azjatyckiego MMO, a nie New World.

- h0bb1tm1ndtr1x

Staram się przekonać samego siebie, że to jedynie żart stworzony z myślą o becie i Amazon Game Studios nie pozostawi ich w wersji premierowej.

- Deovel

Sądząc po liczbie komentarzy wyrażających niezadowolenie, gracze zdają się być w kwestii wspomnianych zwierzaków jednogłośni. Nadzieję może dawać im fakt, że to jeszcze wersja beta New World. Jeśli twórcy zauważą, jak negatywne reakcje wywołuje ten względnie prosty do poprawienia element, to możliwe jest, że rzeczywiście się nim zajmą. Na razie gracze muszą jednak pogodzić się z faktem, że świat MMO od Amazon Games wypełniony jest również mniej ponurą zawartością.

Pełnoprawna premiera New World przewidziana jest na 31 sierpnia.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej