Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2021, 09:30

New World nie przestaje zaskakiwać na Steamie

Użytkownicy Steama rzucili się składać pre-ordery New World, aby dołączyć do zamkniętych testów. Udane debiuty zaliczyły również dodatek RimWorld: Ideology oraz gra akcji Death’s Door.

W SKRÓCIE:
  1. gracze rzucili się kupować pre-ordery New World, gdyż pozwalają one wziąć udział w zamkniętych testach,
  2. doskonały debiut dodatku Ideology do RimWorld,
  3. udana premiera Death’s Door.

Jak w każdy poniedziałek studio Valve udostępniło listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam ubiegłego tygodnia. Zestawienie zdominowała przedsprzedaż New World. Różne wydania tego MMORPG zajęły dwa pierwsze miejsca. Do premiery produkcji pozostał jeszcze miesiąc, ale jej powodzenie bierze się z tego, że pre-order jest pewnym sposobem na dostanie się do trwającej obecnie zamkniętej bety.

W zeszłą środę pisaliśmy o tym, że testy te okazały się wielkim sukcesem. W ich trakcie gra ustanowiła nowy rekord aktywności na poziomie 190 811 osób bawiących się jednocześnie na Steamie. Został on wczoraj poprawiony – w najgorętszym momencie niedzieli wirtualny świat New World eksplorowało 200 856 użytkowników.

Dużym sukcesem okazała się także premiera dodatku RimWorld: Ideology, który zajął trzecie miejsce na liście bestsellerów. Jest to osiągnięcie tym bardziej imponujące, że DLC kosztuje niecałe 72 zł, a jak wspomnieliśmy, lista tworzona jest według przychodów. Rozszerzenie nie tylko sprzedaje się doskonale, ale także zostało ciepło przyjęte przez fanów. Na Steamie 87% ocen użytkowników jest pozytywnych, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny odbiór gry”. Premiera rozszerzenia pozwoliła produkcji również na osiągnięcie nowego rekordu aktywności – wczoraj w szczytowym momencie dnia w tytuł ten grało 50 907 osób jednocześnie.

Nadal dobrze sprzedają się Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin oraz gra wyścigowa F1 2021. Dobry debiut zaliczyła również gra akcji Death's Door niezależnego studia Acid Nerve, zajmując dziewiąte miejsce. Do pierwszej dziesiątki powróciły również dwa przeboje studia Rockstar - Grand Theft Auto V oraz Red Dead Redemption 2. Wzrost zainteresowania produkcjami napędza m.in. wydanie nowej zawartości do modułów sieciowych obu tytułów.

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

New World (pre-order)

2.

New World (pre-order)

3.

RimWorld: Ideology

4.

F1 2021

5.

Valve Index VR Kit

6.

Grand Theft Auto V

7.

Red Dead Redemption 2

8.

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin

9.

Death's Door

10.

Days Gone