Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2016, 23:38

Naughty Dog definitywnie kończy z Uncharted po wydaniu czwartej części

Podczas pokazu Uncharted 4 w Warszawie Ricky Cambier, główny projektant w studiu Naughty Dog, potwierdził przypuszczenia, że Kres Złodzieja będzie ostatnią częścią serii stworzoną przez jego studio.

Wraz z Uncharted 4 studio Naughty Dog definitywnie pożegna się z serią, która towarzyszyła deweloperom od początku ubiegłej generacji konsol. - Naughty Dog definitywnie kończy z Uncharted po wydaniu czwartej części - wiadomość - 2016-04-05
Wraz z Uncharted 4 studio Naughty Dog definitywnie pożegna się z serią, która towarzyszyła deweloperom od początku ubiegłej generacji konsol.

Studio Naughty Dog już od dawna sugerowało, że Uncharted 4: Kres Złodzieja będzie końcem przygód Nathana Drake'a – choć niekoniecznie całej serii. Do tej pory jednak tylko spekulowano, że wraz z głównym bohaterem, z cyklem pożegnają się także jej dotychczasowi deweloperzy. Teraz, podczas pokazu Uncharted 4 w Warszawie główny projektant Naughty Dog, Ricky Cambier, ujawnił nam, że Kres Złodzieja to na pewno ostatnia odsłona serii, którą stworzy jego zespół.

Podczas imprezy spytaliśmy Cambiera, czy seria da sobie radę bez charyzmatycznego awanturnika w roli głównej. „My daliśmy już chyba do zrozumienia, że to nasze ostatnie Uncharted - powiedział w krótkiej rozmowie - „Jeśli jednak Sony postanowiłoby powierzyć cykl innemu zespołowi – dlaczego nie? Wystarczyłoby wybrać kolejną interesującą postać, pokazać historię z innej perspektywy”. Zapytany po raz kolejny, czy to definitywny koniec przygody studia z serią popularnych gier akcji, Cambier potwierdził z pewnością w głosie. Oczywiście przekazanie tak znanej marki innemu deweloperowi nie byłoby sytuacją bez precedensu w świecie interaktywnej rozrywki: gdy samo Naughty Dog odstąpiło w 1999 roku od tworzenia kolejnych odsłon świetnego Crasha Bandicoota, cykl był kontynuowany przez następne firmy. Przypomnijmy też chociażby kultową serię FPS-ów Halo, początkowo tworzoną przez Bungie, a następnie – po odłączeniu się studia od Microsoftu – przejętą przez 343 Industries.

Czym zajmie się Naughty Dog po czwartym Uncharted? Rozsądek podpowiada, że The Last of Us 2, ale deweloperzy z pewnością mają też kilka innych opcji w zanadrzu. - Naughty Dog definitywnie kończy z Uncharted po wydaniu czwartej części - wiadomość - 2016-04-05
Czym zajmie się Naughty Dog po czwartym Uncharted? Rozsądek podpowiada, że The Last of Us 2, ale deweloperzy z pewnością mają też kilka innych opcji w zanadrzu.

Przypomnijmy, że Uncharted 4 zadebiutuje wyłącznie na PlayStation 4 10 maja, po licznych opóźnieniach. Teraz data premiery jest jednak absolutnie pewna – gra osiągnęła bowiem złoty status, co oznacza, że prace nad nią zostały ukończone. Wczoraj twórcy udostępnili też nowy, prawie półgodzinny fragment rozgrywki. W Warszawie mieliśmy okazje zagrać w ten sam etap, więc już wkrótce będziecie mogli przeczytać nasze wrażenia na temat zbliżającego się wielkimi krokami Kresu Złodzieja.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Uncharted 4: Kres Złodzieja
  2. Kompendium wiedzy o grze Uncharted 4: Kres Złodzieja