Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2015, 11:45

autor: Góral

Uncharted 4: Kres Złodzieja ostatnią grą z serii? Multiplayer zadziała w 900p

Robert Cogburn, główny projektant trybu dla wielu graczy w grze Uncharted 4: Kres Złodzieja, wyjawił, że tytuł będzie prawdopodobnie ostatnią odsłoną serii stworzoną przez Naughty Dog. Jednocześnie poznaliśmy kilka szczegółów związanych z multiplayerem.

Dwa dni temu podczas targów Paris Games Week doczekaliśmy się powyższego zwiastuna prezentującego multiplayer gry Uncharted 4: Kres Złodzieja. Natomiast w serwisie GameSpot pojawił się krótki artykuł stworzony na podstawie rozmowy dziennikarza witryny z Robertem Cogburnem – głównym projektantem trybu dla wielu graczy. Wyjawił on przede wszystkim, że „czwórka” będzie prawdopodobnie ostatnią odsłoną serii wyprodukowaną przez ekipę Naughty Dog. Nie są to pierwsze przesłanki tego typu, gdyż już wcześniej dowiedzieliśmy się, że Kres Złodzieja ma być ostatnią przygodą Nathana Drake’a. Doniesienia te nie oznaczają jednak pożegnania z marką. Niewykluczone, że kiedyś powstanie kolejna część z nowym bohaterem głównym, być może stworzona przez inne studio.

Uncharted 4: Kres Złodzieja najprawdopodobniej będzie ostatnią przygodą Nathana Drake’a. - Uncharted 4: Kres Złodzieja ostatnią grą z serii? Multiplayer zadziała w 900p - wiadomość - 2015-10-29
Uncharted 4: Kres Złodzieja najprawdopodobniej będzie ostatnią przygodą Nathana Drake’a.
Uncharted 4: Kres Złodzieja w skrócie:
  • Nowa odsłona popularnego cyklu przygodowych gier akcji
  • Będzie to prawdopodobnie ostatnia część serii stworzona przez Naughty Dog
  • W multiplayerze pojawią się mikropłatności, a gra w tym trybie działać ma w rozdzielczości 900p i 60 klatkach na sekundę

To jednak nie jedyna ciekawostka, jaką możemy wyczytać we wspomnianym artykule. Dowiedzieliśmy się także kilku szczegółów na temat multiplayera. W produkcji pojawią się mikropłatności, przy czym nie będą one dawały dostępu do żadnych unikalnych przedmiotów. Balans związany z płatnościami zostanie ustalony na podstawie informacji zebranych podczas nadchodzących beta testów. Ponadto ujawniono, ze multiplayer ma działać w 60 klatkach na sekundę, ale za to w rozdzielczości 900p, w przeciwieństwie do 30 klatek i 1080p w singlu.

Beta testy trybu sieciowego odbędą się w dniach 4 – 14 grudnia bieżącego roku. Dostęp do nich otrzymają osoby, które skusiły się na zakup składanki Uncharted: Kolekcja Nathana Dreak'a.

Uncharted 4: Kres Złodzieja ukaże się 18 marca 2016 roku na konsoli PlayStation 4. W grze ponownie wcielimy się w Nathana Drake’a, który tym razem pomoże swojemu bratu Samowi. Produkcja ma być utrzymana w stylu poprzednich odsłon, aczkolwiek pojawią się nieco większe możliwości eksploracji, nowe gadżety, możliwość kierowania pojazdami i nie tylko.