Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2010, 11:46

autor: Adrian Werner

Nadchodzi trzecia część serii Wildlife Park

Mamy dobre wieści dla wszystkich, którzy lubią bawić się w zarządzanie wirtualnymi ogrodami zoologicznymi. Wydawca bitComposer Games ogłosił, że trwają prace nad trzecią odsłoną cyklu Wildlife Park.

Mamy dobre wieści dla wszystkich, którzy lubią bawić się w zarządzanie wirtualnymi ogrodami zoologicznymi. Wydawca bitComposer Games ogłosił, że trwają prace nad trzecią odsłoną cyklu Wildlife Park.

Nadchodzi trzecia część serii Wildlife Park - ilustracja #1

Produkcję tradycyjnie powierzono autorom poprzednich części, czyli ludziom zatrudnionym w niemieckim studiu B-Alive. Gra tworzona jest wyłącznie na PC i jej premierę zaplanowano na pierwszy kwartał przyszłego roku. Do tej pory tytuły z serii znalazły ponad pół miliona nabywców. Pierwsze oficjalne prezentacje trzeciej odsłony cyklu odbędą się na tegorocznym Gamescom.

Wildlife Park 3 pozwoli graczom wcielić się w role zarządcy nowoczesnych ogrodów zoologicznych. Naszym zadaniem będzie ich projektowanie, budowanie, zatrudnianie pracowników, a potem opieka nad zwierzętami. W trybie kampanii rozegramy 20 misji osadzonych w różnych regionach świata, a w każdym odwiedzanym miejscu napotkamy nowe wyzwania. Dla osób preferujących swobodniejszą zabawę przygotowano tryb „free game”, w którym możemy w spokoju zająć się rozbudową naszego zoo. W grze znajdzie się 25 gatunków zwierząt, 40 rodzajów roślin oraz szeroki wybór różnorodnych budynków i instalacji, w tym ponad 200 elementów dekoracyjnych. Twórcy zaimplementowali też losowy generator zadań, dzięki czemu nie powinniśmy szybko się znudzić stawianymi przed nami wyzwaniami.

W porównaniu z poprzednimi odsłonami serii Wildlife Park 3 będzie mógł się pochwalić potężnymi zmianami w module zarządzania, dzięki czemu możliwe ma być ręczne projektowanie konkretnych budowli i instalacji. Ulepszono też sztuczną inteligencję zwierząt, co powinno zaowocować bardziej realistycznym ich zachowaniem. Ponadto, zmiany pogody będą teraz wreszcie wpływały na przebieg gry. Przykładowo, w razie deszczu goście popędzą kupować parasolki, a zwierzęta poszukają schronienia. Natomiast długie gorące dni doprowadzą do wysychania roślin.

Nadchodzi trzecia część serii Wildlife Park - ilustracja #2

Gry tego typu nie cieszą się, co prawda zbytnią sympatią „hardcorowców”, ale wyniki sprzedaży dobitnie pokazują, że mają one swoje oddane grono wielbicieli. Dawniej fani mogli liczyć na regularnie wypuszczane nowe odsłony cyklu Zoo Tycoon, ale pomimo swojej ogromnej popularności seria ta padła niestety ofiarą zmiany strategii wydawniczej Microsoftu. Firma postanowiła skoncentrować wszystkie środki na wspieraniu własnej konsoli i tym samym nie przedłużono kontraktu z twórcami Zoo Tycoon’a, czyli Blue Fang Games. Studio to następnie nawiązało współpracę z THQ i dla tego wydawcy w zeszłym roku wyprodukowało World of Zoo. Gra ta pomimo wypuszczenia na trzech platformach (PC, Wii oraz NDS) nie powtórzyła jednak sukcesu poprzedniej serii tego zespołu. Blue Fang Games próbuje teraz alternatywnych modeli biznesowych i rozwija własną facebookową produkcję zatytułowaną Zoo Kingdom.

Tym samym Wildlife Park 3 jest obecnie jedyną wartą uwagi nadchodzącą grą o zarządzaniu ogrodami zoologicznymi. Miejmy nadzieję, że twórcy brak bezpośredniej konkurencji potraktują jako szansę na zdobycie pozycji lidera w tej kategorii, a nie jako wymówkę, by nie przykładać się zbytnio do pracy.