Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Wildlife Park 2 (PC)
OkładkaWildlife Park 2 (PC)

Wildlife Park 2 PC

Symulator prosperowania enklawy dzikiej fauny i flory. Program zaszczepia potencjalnemu graczowi szczerą miłość do zwierząt i roślin, a następnie wręcza mu pewną kwotę gotówki, celem wzniesienia i utrzymania własnego ogrodu zoologicznego.

Strategiczne | ekonomiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wildlife Park 2 Premiera PC

12maja2006

pudełko PL

4sierpnia2006

producent: B-Alive wydawca: Deep Silver / Plaion wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wildlife Park 2 jest ambitnymsymulatorem prosperowania enklawy dzikiej fauny i flory. Program zaszczepia potencjalnemu graczowi szczerą miłość do zwierząt i roślin, a następnie wręcza mu pewną kwotę gotówki, celem wzniesienia i utrzymania własnego ogrodu zoologicznego. Bardziej spostrzegawczy czytelnicy zauważą pewnie, iż w tym przypadku mamy do czynienia z kontynuacją, a co bardziej błyskotliwi nie będą mieli problemu z odgadnięciem, że w drugiej części rozwinięto wiele pomysłów rodem z pierwowzoru, przy jednoczesnym dorzuceniu garści świeżych rozwiązań.

Już pierwsze chwile spędzone z grą jasno dają do zrozumienia, że praca dyrektora parku safari jest mocno skomplikowana – z pewnością nie ogranicza się ona do sprowadzenia dzikich zwierząt i wrzucenia ich do klatek. Każdy lokator, którego obecności w ogrodzie sobie zażyczymy, będzie się domagał nie tylko dostarczenia mu odpowiedniego posiłku, ale i przygotowania oraz realizowania ciekawego programu rozrywkowego, dzięki któremu nie zdechnie z nudów. To właśnie na nas spoczywa obowiązek przygotowania odpowiedniego menu i zapewnienia ciekawych partnerów do zabawy. Jeśli zdecydujemy się na umieszczenie w jednej klatce przedstawicieli odmiennej płci, możemy się spodziewać rychłego rozmnożenia stadka, o ile oczywiście danemu gatunkowi niewola nie przeszkadza w płodzeniu potomków – warto o tym pomyśleć, gdyż raz zakupione osobniki z czasem się starzeją i umierają. Nie wolno nam zapomnieć o tym, że każdy zwierzak ma swoje sympatie i antypatie, i że nie zawsze dobrym pomysłem jest ustawianie wybiegów dla lwów i antylop obok siebie. Utrzymać przy życiu musimy jednak nie tylko naszych „braci mniejszych”, ale i siebie. Na bieżąco badamy więc nie tylko odchody hodowanych zwierzątek, ale i dochody naszego obiektu – ogród zoologiczny jest mimo wszystko przedsięwzięciem nastawionym na zysk. Gdy już dostatecznie się wzbogacimy, dodatkowe fundusze przeznaczamy np. na zakup niezwykle rzadkich, egzotycznych stworzonek, a jeśli uda nam się już dorobić prawdziwego majątku, możemy nawet odtworzyć wymarły gatunek, który wielokrotnie spotęguje zainteresowanie naszym kompleksem wśród potencjalnych gości, prasy, a nawet organizacji ekologicznych i innych „zielonych”. Zanim jednak osiągniemy sukces, nie obejdzie się bez pełnego skorzystania z dobrodziejstw reklamy i marketingu.

Zadowoleni powinni być także fani nieco spokojniejszej rozgrywki – oprócz ponad 50 gatunków zwierząt, hodować możemy rośliny i kwiaty (30 rodzajów zielska). Gołe pole z czasem zamienimy w piękny plener, przyjazny zarówno odwiedzającym, jak i ukochanym zwierzątkom – pomoże nam w tym ponad 100 elementów infrastruktury, wśród nich różnorodne domki dla milusińskich, dekoracyjne elementy upiększające, środki lokomocji (w tym mosty, mini-kolejki, łódki, tunele, jeepy), kanciapy pracowników. Ciekawie wygląda możliwość bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami parku – każdego indywidualnie możemy pogłaskać, nakarmić, spłoszyć czy skarcić. Wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie realistyczna i szczegółowa oprawa graficzna w pełnym 3D, wykorzystująca możliwości drzemiące we współczesnych komputerach klasy PC. Autorzy zainwestowali wiele czasu w maksymalne uatrakcyjnienie przekazu audiowizualnego, długo pracując nad sekwencjami animacji i efektami dźwiękowymi. Pozwoli to graczowi od czasu do czasu zapomnieć o licznych obowiązkach i przez kilka chwil poczuć się jak szeregowy gość, z zapartym tchem obserwujący poczynania wystawionych na pokaz zwierząt.

Kiedy już do perfekcji opanujemy sztukę rozwijania i zarządzania parkiem, czeka na nas 20 misji i zadań, do wypełnienia w różnych, czasem mocno oryginalnych, regionach świata. Co bardziej spektakularne sukcesy i niecodzienne osiągnięcia możemy rejestrować przy pomocy aparatu fotograficznego, tworząc całe albumy i klasery pełne pięknych, ciekawych zdjęć z naszego parku. Poza dużą dozą potencjalnej rozrywki, gra oferuje również kompletną, użyteczną encyklopedię o zwierzętach i roślinach. Wildlife Park 2 jest więc dobry nabytkiem np. jako prezent dla młodszej siostry.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 429 głosów czytelników.

Wildlife Park 2 cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Wildlife Park 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wildlife Park 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 64MB (Geforce 3 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP