Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2017, 10:25

autor: AlexB

Mount & Blade II: Bannerlord z grywalnym demem na E3

Studio TaleWorlds ogłosiło, że podczas tegorocznych targów E3 udostępni mediom branżowym grywalną wersję Mount & Blade II: Bannerlord. To pierwszy raz, gdy dziennikarze będą mogli osobiście przetestować ten tytuł.

MOUNT & BLADE II: BANNERLORD W SKRÓCIE:
  • Deweloper gry: TaleWorlds;
  • Wydawca: TaleWorlds;
  • mieszanka strategii i RPG, która da graczom pełną swobodę w działaniu;
  • Platforma docelowa: PC;
  • na tegorocznych targach E3 po raz pierwszy pojawi się grywalne demo tytułu.

Atmosfera wokół Mount & Blade II: Bannerlord robi się ostatnio coraz gorętsza. Choć wciąż nie znamy oficjalnej daty premiery kontynuacji popularnego „symulatora średniowiecza”, łączącego elementy RPG, gry akcji, sandboksa i strategii, w sieci pojawiło się ostatnio sporo informacji na jego temat. Najpierw niemiecki serwis GameStar opublikował zapowiedź, z której dowiedzieliśmy się między innymi o planowanej skali bitew (podczas potyczek ma ścierać się ze sobą nawet 1000 wojowników) oraz dynamicznie zmieniających się warunkach pogodowych na mapie świata. Parę dni później twórcy pochwalili się nowymi screenami prezentującymi grę w akcji. Dziś pojawiła się kolejna doskonała wiadomość dla wszystkich z niecierpliwością wyczekujących kolejnych rewelacji na temat najnowszego dzieła studia TaleWorlds. Tureccy deweloperzy zdradzili, że podczas tegorocznych targów E3 przedstawiciele mediów branżowych będą mogli osobiście zagrać w demo obecnej wersji Mount & Blade II: Bannerlord. Możecie zatem spodziewać się wrażeń naszych redaktorów na łamach portalu GRYOnline.pl oraz na TVGRY.pl.

Przedstawiciele mediów branżowych będą mieli okazję osobiście przetestować, jak sprawują się bitwy w Mount & Blade II: Bannerlord. - Mount & Blade II: Bannerlord z grywalnym demem na E3 - wiadomość - 2017-06-06
Przedstawiciele mediów branżowych będą mieli okazję osobiście przetestować, jak sprawują się bitwy w Mount & Blade II: Bannerlord.

Co prawda prezentacje rozgrywki w Mount & Blade II: Bannerlord były już obecne na różnych targach, jak chociażby na ubiegłorocznym E3, lecz zawsze były to pokazy prowadzone przez twórców. Tym razem po raz pierwszy udostępnią oni dziennikarzom fragment swojego tytułu do samodzielnego „ogrania”. Będzie on zawierał wyłącznie bitwy (w których na razie może brać udział 500 wojowników naraz), zatem na dokładne przyjrzenie się mapie świata (która według obietnic ma być czterokrotnie większa od tej z Warband) przyjdzie nam jeszcze poczekać. Przedstawiciele mediów dostaną okazję do dokładnego przetestowania tego, jak sprawuje się system walki oraz nowy silnik gry. Możemy zatem wkrótce spodziewać się wysypu zapisów rozgrywki, które w połączeniu z wrażeniami dziennikarzy mają dać wgląd w to, na jakim dokładnie stadium znajdują się obecnie prace nad Mount & Blade II: Bannerlord. Jak powiedział Armagan Yavuz, założyciel i prezes studia TaleWorlds:

Ubiegłoroczne E3 było ogromnym sukcesem i dodatkowym doświadczeniem dla nas jako firmy. W tym roku mamy świetne grywalne demo i jesteśmy podekscytowani faktem, że dajemy odwiedzającym najlepszą dotąd możliwość osobistego sprawdzenia Bannerlord w akcji.

Na ubiegłorocznych targach E3 zaprezentowane zostały oblężenia. - Mount & Blade II: Bannerlord z grywalnym demem na E3 - wiadomość - 2017-06-06
Na ubiegłorocznych targach E3 zaprezentowane zostały oblężenia.

Podczas prezentacji przy dziennikarzach będą obecni przedstawiciele TaleWorlds, którzy będą dawali wskazówki podczas rozgrywki, odpowiadali na pytania oraz przyjmowali wszelkie uwagi. Jak stwierdził Ali Erkin, dyrektor generalny tureckiego studia:

Nie możemy się doczekać, by zobaczyć jak uczestnicy prezentacji będą reagować podczas gry w Bannerlord i bardzo chcemy usłyszeć ich uwagi. Oddanie tego tytułu do samodzielnego wypróbowania przez graczy stanowi kolejny ważny krok w kierunku wydania pełnej wersji.

Krajobraz po bitwie potrafi być przygnębiający. - Mount & Blade II: Bannerlord z grywalnym demem na E3 - wiadomość - 2017-06-06
Krajobraz po bitwie potrafi być przygnębiający.

Niewykluczone zatem, że podczas tegorocznych targów E3 usłyszymy wstępną datę premiery Mount & Blade II: Bannerlord. Możemy mieć tylko taką nadzieję, że nie będzie ona zbyt odległa.