Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2011, 09:49

autor: Kono

Mortal Kombat - 3 miliony sprzedanych egzemplarzy

Jak poinformował prezes Warner Bros Interactive Entertainment – Martin Tremblay - gra Mortal Kombat sprzedała się w nakładzie 3 milionów egzemplarzy. Tym samym wydawca odzyskał koszty pozyskania marki.

Wygląda na to, że powrót do brutalnych korzeni wyszedł serii Mortal Kombat na dobre. Najnowsza część cyklu wydana przez firmę Warner Bros Interactive Entertainment sprzedała się w nakładzie niemalże trzech milionów egzemplarzy.

Prezes Warner Bros Interactive Entertainment – Martin Tremblay – podzielił się informacją o tym sukcesie podczas rozmowy z serwisem MCV. Tremblay wyznał: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowego sukcesu Mortal Kombat. […] Taki obrót spraw pozwolił nam na wyrównanie kosztów pozyskania marki.

Mortal Kombat - 3 miliony sprzedanych egzemplarzy - ilustracja #1

Z tej okazji użytkownicy forum NeoGAF pokusili się o porównanie wyników sprzedażowych Mortal Kombat z innymi bijatykami. Trzeba przyznać, że tytuł wydany przez Warner Bros Interactive Entertainment poradził sobie całkiem przyzwoicie. Wydany kilka miesięcy wcześniej Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds znalazł 2 miliony nabywców, a Super Street Fighter IV (pojawił się w tym samym czasie co Mortal Kombat) trafił do rąk 1,6 miliona graczy.

Sukces najnowszej odsłony Mortal Kombat jest z pewnością dobrą informacją dla wszystkich fanów cyklu. Co więcej, jeśli wydawca tak klarownie wyraża zadowolenie ze sprzedaży to całkiem możliwe, że w niedalekiej przyszłości usłyszymy o powstającej kontynuacji.