Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2017, 09:47

Modyfikacja od OpenIV Team przeniesie Liberty City do GTA V

Grupa moderów OpenIV Team zapowiedziała swoją nową modyfikację, dzięki której w grze GTA V odwiedzimy miasto Liberty City, znane z poprzednich odsłon serii. Mod do działania będzie wymagać zainstalowanej zarówno piątej, jak i czwartej części cyklu.

Już wkrótce za sprawą moderów powrócimy do kolebki serii Grand Theft Auto – miasta Liberty City, „najgorszego miejsca w Ameryce”. Grupa Open IV Team szykuje się do przeniesienia tej fikcyjnej metropolii do gry GTA V. Niestety, ze względu na ogromną skalę całego projektu nie wiadomo, kiedy nastąpi premiera modyfikacji.

Warto przy tym zaznaczyć, że Liberty City nie zastąpi Los Santos czy hrabstwa Blaine z oryginalnej gry, a po prostu pojawi się za morzem – będzie można do niego dotrzeć łodzią lub samolotem. Ze względu na obostrzenia licencyjne (prawa do wykorzystywania miasta posiada Rockstar, nie Open IV Team) mod będzie wymagać posiadania zainstalowanego egzemplarza GTA IV, z którego konwerter „skopiuje” metropolię do piątej części serii. Modyfikacja ma też współpracować z kolekcją dodatków do „czwórki”, Episodes from Liberty City. Niestety, ze względu na politykę Rockstara dotyczącą trybu wieloosobowego, próby odpalenia GTA Online z zainstalowanym modem najprawdopodobniej zakończą się banem. Twórcy nie planują żadnych beta-testów i wypuszczą swoje dzieło, gdy tylko będzie ono w „odpowiednim stanie”.

Od wydania GTA IV minęło już prawie 9 lat. Zdążyliście się stęsknić za Liberty City? - Modyfikacja od Open IV Team przeniesie Liberty City do GTA V - wiadomość - 2017-01-03
Od wydania GTA IV minęło już prawie 9 lat. Zdążyliście się stęsknić za Liberty City?

Jak dotąd brakuje screenshotów z modyfikacji, a pierwszy zwiastun prezentuje Liberty City tylko z oddali. Sam pomysł powinien jednak wyjątkowo przypaść do gustu fanom serii: miasto to występowało już w kilku odsłonach i jest miejscem dobrze znanym każdemu miłośnikowi cyklu. Z niecierpliwością czekamy więc na dalsze informacje od Open IV Team.

  1. Wirtualne piaskownice, czyli miasta w serii Grand Theft Auto