Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2017, 00:15

autor: Meehow

Minecraft z cross-playem i rozdzielczością 4K

Podczas konferencji Microsoftu na tegorocznych targach E3 zapowiedziano garść nowości, które wejdą w skład letniej i jesiennej aktualizacji szalenie popularnej gry Minecraft. Mowa m.in o rozdzielczości 4K i funkcji cross-play.

W czasie konferencji firmy Microsoft na tegorocznych targach E3 w Los Angeles zapowiedziano letnią aktualizację szalenie popularnej gry Minecraft, a w niej sporo interesujących nowości, z czego zapewne najciekawszymi jest obsługa rozdzielczości 4K oraz funkcji cross-play na komputerach osobistych z systemem operacyjnym Windows 10, urządzeniach mobilnych, platformach VR i konsolach. Co więcej, tytuł otrzyma wsparcie zawartości tworzonej przez fanów (tekstury, skórki, mapy) i dużych serwerów hostowanych przez społeczność graczy. W Minecrafcie pojawi się także więcej opcji graficznych w ramach aktualizacji o całkiem zabawnej nazwie: Super Duper Graphics Pack. Na zapowiedzianej dzisiaj konsoli Xbox One X zagramy w rozdzielczości 4K z funkcją HDR.

Cross-play, duże serwery i wsparcie zawartości fanowskiej trafi do gry tego lata w ramach aktualizacji The Better Together. Z kolei ulepszeń wizualnych należy oczekiwać na jesieni.