Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2021, 12:31

Minecraft i Minecraft: Dungeons ze wspólnym launcherem

Minecraft Java Edition otrzymał aktualizację, która implementuje nowy launcher pozwalający uruchamiać także Minecraft: Dungeons. Celem jest przede wszystkim wygoda użytkowników.

Minecraft Java Edition i Minecraft: Dungeons do uruchomienia na PC wymagają specjalnego launchera. Do tej pory obie produkcje miały osobne tego typu aplikacje. Za sprawą ostatniej aktualizacji do pierwszego ze wspomnianych powyżej tytułów sytuacja ta uległa zmianie.

Aktualizacja implementująca zmiany jest w pełni darmowa i pobierze się ona automatycznie po uruchomieniu Minecraft Java Edition. Po jej instalacji pojawi się tzw. Minecraft Unified Launcher, z którego można uruchomić Minecraft Java Edition i Minecraft Dungeons. Umożliwi on także dynamiczne przełączanie się między kontami Mojang i Microsoft. Jednocześnie analogiczna aplikacja przypisana do drugiej z wymienionych produkcji przestanie działać.

Zmiana ta nie wpłynie na same produkcje. Launcher odczytuje dane z tych samych folderów co jego poprzednicy. Oznacza to, że wszystkie dane zostaną zachowane i bez problemu będzie można kontynuować rozgrywkę.

Należy także pamiętać, że mimo posiadania wspólnego launchera, obie produkcje nadal są sprzedawane osobno. Brak jednego z tytułów lub gra z wykorzystaniem abonamentu Xbox Game Pass nie wpływają na działanie programu.

  1. Recenzja gry Minecraft: Dungeons – prawie jak Diablo, tylko dla dzieci
  2. Minecraft Dungeons - poradnik do gry
  3. Minecraft - poradnik do gry
  4. Minecraft – oficjalna strona