Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2024, 22:53

autor: Zuzanna Domeradzka

Minecraft otrzymał oficjalne mody, w tym kilka darmowych. Microsoft ułatwił instalowanie tego typu treści

Oficjalnie wspierane, łatwe w instalacji mody trafiły do Minecrafta. Microsoft dodał kilka darmowych oraz płatnych DLC do Marketplace.

Źródło fot. Microsoft / Spark Universe
i

Nastał kolejny dzień, w którym Microsoft zachęca do wydawania pieniędzy... ekhm… to znaczy: ułatwia życie graczom Minecrafta. Zdecydowano się bowiem poszerzyć ofertę Marketplace o modyfikacje autorstwa partnerów gry, które zostały zatwierdzone przez deweloperów.

Dlaczego tego typu projekty mogą okazać się istotne dla niektórych graczy? Przede wszystkim ze względu na wygodę – wybrany mod pobieramy bezpośrednio z rynku Minecrafta i nie musimy „grzebać” w plikach gry, co jest konieczne przy pobieraniu tego typu treści z zewnętrznych stron. Ponadto wszystkie DLC z Marketplace są przypisane do konta Microsoft, więc dostępne będą w każdej wersji gry.

„Nieautoryzowane” modyfikacje publikowane w sieci wciąż będzie można instalować. Jednakże te z rynku będą działały w Minecraft Realms (na osobistych serwerach).

Minecraft dostępny jest w abonamencie PC Game Pass, który zakupisz tutaj

Nowe oficjalne mody znajdziecie w kategorii „add-ons”. Kilka z nich można wypróbować już dzisiaj w wersji Bedrock Minecrafta. Są one całkiem ciekawymi propozycjami, dodającymi do gry chociażby zmutowane wersje znanych mobów, urocze zwierzęta czy nowe typy portali, pełniących rolę punktów szybkiej podróży.

Warto zaznaczyć, że chociaż niektóre z pierwszych modyfikacji na rynku są darmowe, to w przyszłości znaczna część zapewne będzie płatna. Za większość publikowanych tam projektów trzeba płacić Minecoinsami, które kupuje się za prawdziwe pieniądze.