Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2024, 09:54

autor: Adrian Werner

Minecraft ma swojego Game Passa. Przepustka zapewnia dostęp do 150 dodatków za kilkanaście złotych miesięcznie

Wystartowała subskrypcja Minecraft Marketplace Pass, w ramach której gracze uzyskują dostęp do potężnego zestawu nowych elementów.

Źródło fot. Microsoft
i

Firma Microsoft i studio Mojang udostępniają Minecraft Marketplace Pass. To subskrypcja pomyślana jako tańsza alternatywa dla abonamentu Realms Plus. Zapewnia ona regularne dostawy nowych elementów, ale pozbawiona jest opcji prowadzenia własnego serwera.

  1. Marketplace Pass ma formę miesięcznej subskrypcji, która zapewnia dostęp do ponad 150 nowych treści do Minecrafta. W ich skład wchodzą takie elementy jak nowe światy i minigry, pakiety skórek i tekstur czy zestawy Mash-Up.
  2. Koszt subskrypcji wynosi 3,99 dolarów (ok. 18 zł) miesięcznie.
  3. Aktualnie w naszym kraju wgląd w Marketplace Pass można uzyskać wyłącznie z poziomu wersji Preview Minecrafta (bez opcji zakupu). Obstawiamy jednak, że zmieni się to już niebawem.

Osoby prowadzące własny serwer mogą dzielić się zawartością Marketplace Pass z dziesięcioma wybranymi graczami. Każdego miesiąca w ramach abonamentu mają być też udostępniane nowe elementy. Po pewnym czasie część zawartości zniknie z Marketplace Pass, ale gracze będą mogli dalej z niej korzystać tak długo, jak te pakiety nie zostaną usunięte z lokalnej pamięci. Z kolei odebrane comiesięczne przedmioty zachowamy na zawsze.

Gracze, którzy zrezygnują z abonamentu, będą mogli kupić i pobrać wszelkie szablony światów zapisane w pamięci w chmurze przez 18 miesięcy od zakończenia subskrypcji, chyba że nie są one już dostępne w Minecrafcie.

Problemy z Xbox App na PC

Pozostając w temacie Minecrafta, warto dodać, że pojawił się pewien poważny błąd techniczny. Jeśli spróbujecie zaktualizować grę przez aplikację Xbox, to usunie Wam ona wszystkie zainstalowane światy. Aby tego uniknąć musicie:

  1. otworzyć aplikację Xbox, kliknąć na swoją nazwę użytkownika i wybrać opcję „Support” (Pomoc techniczna);
  2. potem skorzystajcie z opcji „Gaming Services Repair Tool” (Narzędzie do naprawy usług gier), a następnie kliknijcie na „Start Troubleshooting” (Rozpocznij rozwiązywanie problemów).

Gdy to zrobicie, usługa zostanie zaktualizowana do wersji 19.87.13001.0, która nie ma tego błędu.

  1. Oficjalna strona Minecraft Marketplace Pass

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej