Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2015, 09:14

autor: Entelarmer

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - Quiet psuje pliki zapisu [news zaktualizowany]

Firma Konami poinformowała o błędzie w grze Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, w wyniku którego gra może przestać zapisywać stan gry po zaliczeniu dwóch misji z najemniczką Quiet.

AKTUALIZACJA #1: Firma Konami poinformowała, że omawiany bug zostanie naprawiony w kolejnym patchu, która ma pojawić się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Na razie graczom musi wystarczyć alternatywne rozwiązanie, pozwalające na przejście problematycznych misji z Quiet: należy zmienić swoje godło na Butterfly Emblem oraz unikać osiągnięcia maksymalnego poziomu zaufania (Bond Level) u Quiet.

Jak dotąd nabywcy Metal Gear Solid V: The Phantom Pain nie mieli większych powodów do narzekań, pomijając tych, którzy zakupili pudełkową wersję gry na PC (zawierającą na płycie jedynie instalator platformy Steam). Gra okazała się tytułem wybitnym, dobrze działającym zarówno na PC, jak i konsolach obecnej generacji (PlayStation 4 i Xbox One). Niestety, jako że duża produkcja bez własnych problemów nie byłaby pełna, firma Konami poinformowała o dość poważnym bugu w grze. W komunikacie opublikowanym na Twitterze oraz oficjalnej stronie koncernu ostrzeżono, by nie wybierać Quiet jako towarzyszki w misjach 29 oraz 42, gdyż w efekcie gra może przestać zapisywać postępy gracza. A choć mowa tu raczej o możliwości niż gwarantowanym błędzie, może się to zdarzyć nawet jeśli przechodzi się te zadania po raz drugi.

W dwóch misjach taki skład może okazać się ryzykowny. - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - Quiet psuje pliki zapisu [news zaktualizowany] - wiadomość - 2015-09-11
W dwóch misjach taki skład może okazać się ryzykowny.

Problem występuje we wszystkich edycjach gry, wliczając w to wspomniane nextgeny, PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Wydawca zapewnił, że zespół już pracuje nad rozwiązaniem, trzeba więc wyczekiwać kolejnych informacji na ten temat.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to piąta odsłona kultowego cyklu skradanek, rozpoczęta jeszcze w 1987 roku przez Hideo Kojimę. Seria charakteryzuje się dość specyficznym poczuciem humoru, sąsiadującym z motywami znacznie bardziej poważnymi, jeśli nie wręcz kontrowersyjnymi. „Piątka” zadebiutowała 1 września.