Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 sierpnia 2015, 10:21

autor: Góral

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain doczeka się odtwarzacza MP3 za ponad 4 tys. zł

Firma Sony wypuści w Japonii serię urządzeń towarzyszących grze Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Na tamtejszym rynku pojawią się tablety, telefon oraz dwa modele odtwarzaczy MP3, z czego jeden, po przeliczeniu na złotówki, kosztować będzie ponad 4 tysiące złotych.

Do premiery wyczekiwanego Metal Gear Solid V: The Phantom Pain pozostało tylko kilka dni. Tytuł ukaże się bowiem 1 września na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach osobistych. Produkcja z pewnością jest jedną z najważniejszych pozycji bieżącego roku, więc firma Konami, wraz z koncernem Sony, postanowiła zarobić nieco na największych fanach serii, wypuszczając na rynek dedykowane smartfony, tablety oraz odtwarzacze MP3. Gadżety zadebiutują 2 września w Japonii, przy czym premiera NW-ZX2 Walkman odbędzie się nieco później (przed końcem rzeczonego miesiąca). Urządzenia nie będą tanie, ale wspomniany odtwarzacz MP3 to już iście ekskluzywny towar, wyceniony na 140 tysięcy jenów (mniej więcej 1145 dolarów), a więc około 4300 zł.

W tej cenie otrzyma się widoczny poniżej sprzęt (ten z lewej). Model wyposażony będzie w 128 GB pamięci, stylizowaną, skórzaną obudowę, dziesięć utworów z soundtracku Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, cztery tapety i specjalny dźwięk z gry. Model NW-A16 (ten z prawej strony) będzie znacznie tańszy (229 dolarów – około 850 zł), ale za to ma mieć tylko 32 GB pamięci i dwie piosenki ze ścieżki dźwiękowej.

NW-ZX2 Walkman i NW-A16. - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain doczeka się odtwarzacza MP3 za ponad 4 tys. zł - wiadomość - 2015-08-22
NW-ZX2 Walkman i NW-A16.
Urządzenia Metal Gear Solid V: The Phantom Pain:
  • Sony wypuści w Japonii stylizowane odtwarzacze MP3, tablety i smartfon
  • NW-ZX2 Walkman wyceniony został na ponad 4 tysiące złotych
  • Sprzęt zadebiutuje 2 września, a NW-ZX2 Walkman pod koniec tego samego miesiąca

Ponadto do sprzedaży trafią tablety z 32 GB pamięci – Z3 (450 dolarów – około 1700 zł) i Z4 (687 dolarów – około 2500 zł). W urządzeniach znajdziemy kilka piosenek z gry, tapetę, cyfrowy art book oraz kupon na 1000 jenów do wykorzystania na opowiadania Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Największą atrakcją będą jednak specjalne etui, które można będzie także kupić osobno.

Oprócz tego Sony wypuści również telefon Xperia J1, oferujący to samo, co w przypadku tabletów, z tym wyjątkiem, że na obudowanie znajdziemy logo Outer Heaven, a w pamięci urządzenia wyląduje specjalny dzwonek.

Obecnie nie wiemy, czy gadżety będą sprzedawane w Europie.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain doczeka się odtwarzacza MP3 za ponad 4 tys. zł - ilustracja #2
Tablet Xperia Z4. - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain doczeka się odtwarzacza MP3 za ponad 4 tys. zł - wiadomość - 2015-08-22
Tablet Xperia Z4.
Sony Xperia J1. - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain doczeka się odtwarzacza MP3 za ponad 4 tys. zł - wiadomość - 2015-08-22
Sony Xperia J1.
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain doczeka się odtwarzacza MP3 za ponad 4 tys. zł - ilustracja #5
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain doczeka się odtwarzacza MP3 za ponad 4 tys. zł - ilustracja #6