Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2012, 09:36

autor: DogGhost

Max Payne 3 - studio Rockstar Games wypowiada wojnę nieuczciwym graczom

Oszuści z trybu multiplayer w grze Max Payne 3 znaleźli się na celowniku studia Rockstar Games. Twórcy tej produkcji zamierzają rozwiązać problem korzystając z nietypowego rozwiązania.

Studio Rockstar Games przedstawiło plany dotyczące pozbycia się oszustów z trybu multiplayer w grze Max Payne 3. Pod wpływem coraz liczniejszych doniesień graczy, twórcy postanowili, że wszystkie osoby przyłapane na stosowaniu nielegalnych ułatwień trafią do osobnych meczów, w których zmierzą się z innymi użytkownikami „wygnanymi” za podobne przewinienia.

Max Payne 3 - studio Rockstar Games wypowiada wojnę nieuczciwym graczom - ilustracja #1
Max Payne bierze na cel nieuczciwych graczy

Od momentu premiery trzeciej odsłony serii Max Payne, w rozgrywkach wieloosobowych coraz liczniej pojawiają się gracze korzystający z wszelkiego rodzaju modów i hacków, zapewniających im przewagę nad pozostałymi uczestnikami zabawy. Wśród najczęściej spotykanych oszustw znajduje się nieśmiertelność, niewidzialność czy niekończąca się adrenalina. W związku z rosnącą liczbą zarzutów pod adresem studia Rockstar Games, że bagatelizuje tę kwestię, oraz problemami technicznymi związanymi przede wszystkim z łącznością, twórcy postanowili skupić się na wyeliminowaniu wszystkich nieuczciwych graczy.

Część oszustw ma zostać wypleniona wraz z najbliższymi aktualizacjami. Dodatkowo twórcy postanowili zastosować w stosunku do oskarżonych graczy ciekawe rozwiązanie. Trafią oni do tzw. Cheaters Pool, gdzie będą rywalizować z innymi użytkownikami przyłapanymi na stosowaniu nielegalnych rozwiązań. Jeżeli po pewnym czasie zaprzestaną tego typu zachowań, to otrzymają możliwość powrotu do normalnych rozgrywek. Ponowne otrzymanie zgłoszenia o oszustwach spowoduje permanentne „wygnanie”.

W związku z tym studio Rockstar zachęca wszystkich graczy, którzy byli świadkami stosowania modów i hacków, do zgłaszania tego faktu za pośrednictwem adresu mailowego [email protected]. W treści należy zamieścić informację o platformie sprzętowej, gamertag/identyfikator gracza, opis sytuacji oraz w miarę możliwości dowód w postaci zrzutu ekranu lub materiału wideo.

Warto podkreślić, że zgłoszenia nie powinny dotyczyć legalnych technik, ale nielubianych przez wielu graczy, takich jak popularne „kampienie”. Z kolei w przypadku obraźliwych wypowiedzi w ramach komunikacji głosowej studio Rockstar zaleca bezpośredni kontakt z firmami Microsoft lub Sony. Twórcy gry zapewnili również, że usuną wszystkie zafałszowane wyniki znajdujące się na czele rankingów trybów zręcznościowych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.