Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2012, 09:36

autor: DogGhost

Max Payne 3 - studio Rockstar Games wypowiada wojnę nieuczciwym graczom

Oszuści z trybu multiplayer w grze Max Payne 3 znaleźli się na celowniku studia Rockstar Games. Twórcy tej produkcji zamierzają rozwiązać problem korzystając z nietypowego rozwiązania.

Studio Rockstar Games przedstawiło plany dotyczące pozbycia się oszustów z trybu multiplayer w grze Max Payne 3. Pod wpływem coraz liczniejszych doniesień graczy, twórcy postanowili, że wszystkie osoby przyłapane na stosowaniu nielegalnych ułatwień trafią do osobnych meczów, w których zmierzą się z innymi użytkownikami „wygnanymi” za podobne przewinienia.

Max Payne 3 - studio Rockstar Games wypowiada wojnę nieuczciwym graczom - ilustracja #1
Max Payne bierze na cel nieuczciwych graczy

Od momentu premiery trzeciej odsłony serii Max Payne, w rozgrywkach wieloosobowych coraz liczniej pojawiają się gracze korzystający z wszelkiego rodzaju modów i hacków, zapewniających im przewagę nad pozostałymi uczestnikami zabawy. Wśród najczęściej spotykanych oszustw znajduje się nieśmiertelność, niewidzialność czy niekończąca się adrenalina. W związku z rosnącą liczbą zarzutów pod adresem studia Rockstar Games, że bagatelizuje tę kwestię, oraz problemami technicznymi związanymi przede wszystkim z łącznością, twórcy postanowili skupić się na wyeliminowaniu wszystkich nieuczciwych graczy.

Część oszustw ma zostać wypleniona wraz z najbliższymi aktualizacjami. Dodatkowo twórcy postanowili zastosować w stosunku do oskarżonych graczy ciekawe rozwiązanie. Trafią oni do tzw. Cheaters Pool, gdzie będą rywalizować z innymi użytkownikami przyłapanymi na stosowaniu nielegalnych rozwiązań. Jeżeli po pewnym czasie zaprzestaną tego typu zachowań, to otrzymają możliwość powrotu do normalnych rozgrywek. Ponowne otrzymanie zgłoszenia o oszustwach spowoduje permanentne „wygnanie”.

W związku z tym studio Rockstar zachęca wszystkich graczy, którzy byli świadkami stosowania modów i hacków, do zgłaszania tego faktu za pośrednictwem adresu mailowego [email protected]. W treści należy zamieścić informację o platformie sprzętowej, gamertag/identyfikator gracza, opis sytuacji oraz w miarę możliwości dowód w postaci zrzutu ekranu lub materiału wideo.

Warto podkreślić, że zgłoszenia nie powinny dotyczyć legalnych technik, ale nielubianych przez wielu graczy, takich jak popularne „kampienie”. Z kolei w przypadku obraźliwych wypowiedzi w ramach komunikacji głosowej studio Rockstar zaleca bezpośredni kontakt z firmami Microsoft lub Sony. Twórcy gry zapewnili również, że usuną wszystkie zafałszowane wyniki znajdujące się na czele rankingów trybów zręcznościowych.