Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2011, 12:40

autor: Hed

Max Payne 3 jednak przypomni klimat serii – pierwsze zapowiedzi gry

W sieci pojawiły się nowe zapowiedzi gry Max Payne 3, zawierające mnóstwo nieznanych dotąd informacji. Dzięki temu możemy odpowiedzieć na pytanie, które nurtuje niejednego fana serii: czy w kontynuacji znajdziemy podobny klimat i rozgrywkę jak w poprzednich częściach. Sama produkcja zostanie wydana w marcu przyszłego roku na konsolach i pecetach.

Firma Rockstar zaprezentowała dziennikarzom kilka scen z gry Max Payne 3, dzięki czemu w sieci pojawiły się jej pierwsze zapowiedzi. Wymowa większości z nich jest podobna: produkcja autorów Grand Theft Auto IV będzie pod wieloma względami różniła się od poprzednich odsłon serii Max Payne, ale mimo wszystko przypomni nam jej ciężki klimat i charakterystyczny styl prowadzenia akcji.

Fabuła

Trzecie przygody Max’a Payne’a będą rozgrywały się w 8 lat po wydarzeniach znanych z Max Payne 2. Na początku gry zastaniemy bohatera w dość kiepskiej kondycji. Max spędza czas na piciu w obskurnym mieszkaniu. Pewnego dnia odwiedza go stary znajomy Raul Passos, aby zaproponować pracę w ochronie poza USA: w Brazylii. Payne zgadza się, bo prawie nic nie trzyma go już w Nowym Jorku.

Max Payne 3 jednak przypomni klimat serii – pierwsze zapowiedzi gry  - ilustracja #1

W trakcie rozmowy z Passosem mieszkanie Max’a zostanie zaatakowane przez ludzi lokalnego szefa mafii Anthony’ego DeMarco, któremu były policjant zabił syna. Payne będzie musiał chwycić za broń i przed wyjazdem zakończyć „sprawę”. Ten fragment rozgrywki podobno kojarzy się z pierwszą i drugą grą.

W drugiej zaprezentowanej scenie pokazano słoneczne, ale równie brutalne poziomy z Sao Paulo. W jednym z nich Max ucieka z Crachá Preto z Giovanną, dziewczyną Passosa. Dwójka uda się do zajezdni autobusowej, w której dochodzi do kolejnego starcia z przeciwnikami.

Bullet Time i walka

Z relacji wynika, że walka w Max Payne 3 będzie przypominała to, co polubiliśmy w poprzednich częściach. Bohater uzbrojony w broń palną i system Bullet Time będzie mógł atakować grupy przeciwników. Pasek energii spowolnionego czasu nabijemy standardowo poprzez eliminowanie wrogów i otrzymywanie obrażeń. Fani spokojniejszej gry skorzystają za to z opcjonalnego systemu osłon.

Rockstar wykorzystał swoje technologie (RAGE i Euphoria) do poprawienia poruszania się postaci, dzięki czemu charakterystyczne skoki Max’a w zwolnionym czasie będą wyglądały lepiej. Ponadto, moc silników graficznych zostanie przeznaczona na stworzenie bogatych w interaktywne detale środowisk. W demie rozgrywającym się w zajezdni autobusów można było zrzucić na przeciwników pojazd uniesiony przez dźwig i zniszczyć wiele innych obiektów.

Max Payne 3 jednak przypomni klimat serii – pierwsze zapowiedzi gry  - ilustracja #2

Po zabiciu ostatniego wroga w danej sekcji zobaczymy specjalne ujęcie śledzące pocisk lecący w jego stronę. Na ciele ranionego Max’a pojawią się odpowiednie ślady. Oczywiście wobec przeważających sił gangsterów łatwo będzie zginąć. W tym aspekcie wprowadzono jednak pewną modyfikację: bohater będzie mógł powstać z ziemi pod warunkiem, że ma przy sobie leki przeciwbólowe i zdoła zabić wroga, który sprowadził go do parteru. To spore ułatwienie, ale sama energia życiowa nie będzie regenerowała się automatycznie, więc bez zapasu „painkillerów” się nie obejdzie.

Klimat

Ważną kwestią jest to, czy Rockstarowi uda się zachować klimat pierwowzoru. W demie prezentowanym dziennikarzom pojawiło się kilka ciekawych elementów, budujących nieco paranoiczną atmosferę. W jednej ze scen Max trafił na niezbyt stabilnego psychicznie człowieka, bełkoczącego o konspiracjach i spiskach. Szaleniec oblepiony ładunkami wybuchowymi rzucił się na gangsterów i spowodował eksplozję.

Max Payne 3 skorzysta z przerywników stylizowanych na animowany komiks, w których usłyszymy narrację tytułowego bohatera. Podobno to rozwiązanie nie jest aż tak intrygujące jak panele z dwóch pierwszych gier, ale mimo wszystko wygląda nieźle. Głosu Max’owi użyczył ponownie James McCaffrey. Tym razem skorzystano też z wyglądu aktora.

Max Payne 3 jednak przypomni klimat serii – pierwsze zapowiedzi gry  - ilustracja #3

To oczywiście tylko część ciekawych informacji o najnowszej grze studia Rockstar. Więcej szczegółów znajdzie się na pewno w naszej najbliższej zapowiedzi produkcji. Max Payne 3 zostanie wydany w marcu 2012 roku na pecetach i konsolach (Xbox 360, PlayStation 3).

  1. Pierwszy zwiastun Max Payne 3
  2. Rockstar odpowiada na pytania związane z pierwszym zwiastunem Max Payne 3