Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2005, 12:27

autor: ComCo

Mass Effect kolejnym tytułem studia BioWare; to pierwsza część nowej RPG-trylogii na Xbox 360!

Pracownicy studia BioWare (twórcy kultowych już serii Baldur's Gate, Neverwinter Nights, czy Star Wars: Knights of the Old Republic) podali pierwsze szczegóły dotyczące ich najnowszego, aktualnie przygotowywanego tytułu: Mass Effect (action-RPG). Jak się okazało, będzie to pierwsza część całej trylogii gier role-playing BioWare, jaka jest opracowywana wyłącznie z myślą o nowej konsoli Microsoftu.

Wolfenstein to nie jedyny świetnie zapowiadając się projekt na konsolę Xbox 360, o którym dowiedzieliśmy się po wsłuchaniu w „echa” amsterdamskiej imprezy X05. Pracownicy studia BioWare (twórcy kultowych już serii Baldur's Gate, Neverwinter Nights, czy Star Wars: Knights of the Old Republic) podali pierwsze szczegóły dotyczące ich najnowszego, aktualnie przygotowywanego tytułu: Mass Effect (action-RPG). Jak się okazało, będzie to pierwsza część całej trylogii gier role-playing BioWare, jaka jest opracowywana wyłącznie z myślą o nowej konsoli Microsoftu.

Mass Effect kolejnym tytułem studia BioWare; to pierwsza część nowej RPG-trylogii na Xbox 360!  - ilustracja #1

Akcja Mass Effect będzie rozgrywała się po roku 2204, kiedy to ludzkość rozprzestrzeniła się po całej galaktyce i została zmuszona do walki z cywilizacjami obcych o swoje miejsce we wszechświecie. Graczom przypadnie rola pierwszego ludzkiego Spectera - zaprzysiężonego obrońcy pokoju w przyszłości. Jego zadanie ma polegać na powstrzymaniu atakujących armii dawnego agenta, który przeciwstawił się ustanowionemu porządkowi. Wraz z całym zespołem pod komendą, gracze przemierzą szereg nieznanych światów obcych. Podczas wyprawy odkryją, że prawdziwe zagrożenie jest jednak znacznie poważniejsze, niż wszystkim się dotychczas wydawało.

Mass Effect kolejnym tytułem studia BioWare; to pierwsza część nowej RPG-trylogii na Xbox 360!  - ilustracja #2

Oprócz rozbudowanego i ciekawie zapowiadającego się wątku fabularnego (podejmowane wybory będą miały wpływ na późniejsze wydarzenia, podobno zadecydujemy o losie całej galaktyki; odkryjemy całe zapomniane cywilizacje, nowe formy życia, zasoby, czy nawet potężne technologie), autorzy Mass Effect obiecują również zaimplementowanie w grze rozbudowanego systemu dowodzenia drużyną (walczymy razem z kompanami, wydajemy im rozmaite rozkazy, etc.).

Mass Effect kolejnym tytułem studia BioWare; to pierwsza część nowej RPG-trylogii na Xbox 360!  - ilustracja #3

Według zapowiedzi, nowa produkcja ma przenieść dotychczas znane gry action-RPG na zupełnie nowy poziom. W grze nie zabraknie rozbudowanych opcji rozwoju prowadzonego bohatera i jego podopiecznych (w miarę osiągniętych postępów zmienią się nie tylko ich statystyki, ale też wygląd), sporo czasu poświęcimy też na właściwe dopasowanie ekwipunku (zbroje, broń, akcesoria, itp.). W czasie przygody trafimy także na sporą liczbę postaci niezależnych (NPC-tów), BioWare pracuje również nad rozbudowanymi opcjami dialogowymi. Obrazu całości dopełnią świetne efekty audio-wizualne. Mass Effect ma świetnie wykorzystywać możliwości sprzętowe Xboxa 360 (fotorealistyczna, dokładna grafika; epickie, niespotykane dotychczas: skala i sposób przedstawiania poszczególnych lokacji, etc.). Twórcy gry obiecują również wykorzystanie usługi Xbox Live - w Sieci pojawiają się rozmaite zestawy materiałów dodatkowych do gry.

Mass Effect kolejnym tytułem studia BioWare; to pierwsza część nowej RPG-trylogii na Xbox 360!  - ilustracja #4

Ciężko jest ogarnąć te wszystkie zapowiedzi. Jedno jest pewne: o Mass Effect usłyszymy najpewniej jeszcze niejeden raz. Na zakończenie zapraszam oczywiście do przejrzenia udostępnionych screenshotów, zaś wyjątkowo zainteresowane tym tytułem osoby odsyłam na oficjalną witrynę programu.