Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2017, 08:28

autor: Góral

Mass Effect: Andromeda - kolejne materiały wideo, w tym prezentacja multiplayera i porównanie graficzne

W sieci pojawiły się kolejne materiały wideo z gry Mass Effect: Andromeda. Tym razem możecie obejrzeć prezentację multiplayera, początek kampanii, porównanie graficzne poszczególnych wersji i nie tylko.

Mamy kolejne informacje związane z grą Mass Effect: Andromeda. Tym razem nowa produkcja studia BioWare doczekała się prezentacji multiplayera, który do tej pory był skrzętnie skrywany. Firma w ostatnich dniach zaczęła jednak dzielić się pierwszymi informacjami, a dziś możecie obejrzeć widoczne poniżej nagranie, na którym wyjaśniono to i owo oraz pokazano rozgrywkę. To jednak nie wszystko, gdyż nieco dalej znajdziecie jeszcze porównanie graficzne przygotowane przez serwis IGN, długi gameplay z początku przygody oraz prezentację kroganina Dracka.

Mass Effect: Andromeda ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach 21 marca. Polska premiera odbędzie się dwa dni później. Natomiast jutro pojawi się 10-godzinna wersja trial dla abonentów EA Access i Origin Access.

Multiplayer

Zabawa online w grze Mass Effect: Andromeda polegać będzie na odpieraniu kolejnych fal coraz mocniejszych wrogów. Będzie to więc swego rodzaju tryb hordy przeznaczony dla czterech osób. Twórcy wyjaśnili, że dostępne będą rozgrywki publiczne oraz prywatne, a multiplayer uruchamiany ma być nie tylko z menu głównego, ale także z poziomu kampanii fabularnej (odpowiednią opcję znajdziemy na mostku naszego statku). Twórcy obiecali, że w dniu premiery zostanie udostępniony szereg postaci reprezentujących różne rasy, z których każda ma dysponować odmiennymi zdolnościami.

Oczywiście będzie można też dobrać wyposażenie. Łącznie w grze znajdziemy ponad 40 rodzajów broni – część będzie znana z poprzednich odsłon, a część zupełnie nowa. Dodatkowo pukawki będzie się dało modyfikować i ulepszać. Wszystko to uzupełni system doświadczenia, który po każdej potyczce przydzieli wszystkim uczestnikom taką samą liczbę PD i kredytów. Pierwsze z wymienionych umożliwią rozwój postaci, a drugie zakup pakietów, broni czy postaci.

Grafika

Na materiale przygotowanym przez IGN możemy sprawdzić, jak Mass Effect: Andromeda wygląda na Xboksie One S, PlayStation 4 Pro i PC-tach. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, wygląda na to, że wersja komputerowa faktycznie jest najładniejsza i charakteryzuje się najostrzejszym obrazem. Wydanie na maszynę firmy Sony również oferuje wysoką jakość grafiki. Najgorzej wypada oczywiście XOne S, który jest najsłabszym urządzeniem z całej trójki. W tym przypadku rozdzielczość jest zdecydowanie niższa, przez co obraz, w porównaniu do pozostałych dwóch wydań, jest po prostu mniej wyraźny, choć gra i tak nie wygląda źle.

Pozostałe nagrania

Ostatnie dwa materiały oglądacie na własną odpowiedzialność, zwłaszcza jeżeli chodzi o ten pierwszy. Znajdziecie bowiem na nim około 50 minut rozgrywki z początku kampanii. Już wcześniej mogliśmy obejrzeć wstęp i pierwsze minuty, ale teraz jest tego jeszcze więcej. Jeżeli więc chcecie poznać wszystko samemu, to radzimy nie klikać na przycisk „Play”.

Mass Effect: Andromeda - kolejne materiały wideo, w tym prezentacja multiplayera i porównanie graficzne - ilustracja #1