Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2017, 08:37

autor: AlexB

Trial gry Mass Effect: Andromeda już dostępny

Długo wyczekiwany dziesięciogodzinny trial najnowszej gry RPG od studia BioWare, Mass Effect: Andromeda, jest już dostępny. Tytuł mogą wypróbować abonenci Origin Access na PC oraz EA Access na Xboksie One.

Od początku roku byliśmy dosłownie bombardowani informacjami na temat Mass Effect: Andromeda, czyli najnowszej odsłony popularnej serii kosmicznych action RPG-ów od studia BioWare. Praktycznie każdy dzień przynosił nowy zapis rozgrywki lub wypowiedź twórców, które nie zawsze spotykały się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy. Od dziś abonenci Origin Access na PC oraz EA Access na Xboksie One mogą przekonać się na własnej skórze, ile w tych wiadomościach było prawdy, a ile pustej marketingowej papki. Na serwerach pojawił się bowiem zapowiadany jakiś czas temu dziesięciogodzinny trial Mass Effect: Andromeda.

Przygoda rozpoczyna się właśnie teraz. - Trial gry Mass Effect: Andromeda już dostępny - wiadomość - 2017-03-17
Przygoda rozpoczyna się właśnie teraz.

Co oferuje wersja próbna tytułu? Nieograniczony dostęp do trybu wieloosobowego oraz fragment głównej kampanii, który kończy się po dotarciu do określonego punktu w fabule. Abonenci Origin Access oraz EA Access otrzymali zatem możliwość dokładnego przyjrzenia się nowej, zdynamizowanej walce, ulepszonemu (przynajmniej według twórców) systemowi dialogów oraz multiplayerowi, który ma dawać więcej przyjemności niż w poprzedniczce. Gracze pecetowi mają również okazję sprawdzić, jak wypada optymalizacja oraz czy faktycznie wersja na komputery jest tak dobra, jak niedawno zapewniał w swoich wpisach na Twitterze Michael Gamble, jeden z producentów tytułu.

Czy w galaktyce Andromeda uda się odnaleźć nowy dom dla naszej cywilizacji? - Trial gry Mass Effect: Andromeda już dostępny - wiadomość - 2017-03-17
Czy w galaktyce Andromeda uda się odnaleźć nowy dom dla naszej cywilizacji?

Aby rozpocząć zabawę w wersji próbnej Mass Effect: Andromeda, należy ściągnąć ponad 43 GB plików. Dla zainteresowanych rozgrywką na pececie, przypominamy oficjalne wymagania sprzętowe gry.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core i5 3570 lub AMD FX-6350
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta grafiki: Nvidia GTX 660 2GB lub AMD Radeon 7850 2GB
  • Wersja DirectX: 11
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 / 8.1 / 10

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core i7-4790 lub AMD FX-8350
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta grafiki: GeForce GTX 1060 3GB lub AMD RX 480 4GB
  • Wersja DirectX: 11
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 / 8.1 / 10

Mass Effect: Andromeda oficjalnie zadebiutuje w Polsce 23 marca na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Od 18 marca osoby, które zakupiły tytuł na platformie Origin przed premierą, będą mogły pobrać większość plików koniecznych do uruchomienia tytułu. Co ciekawe, z Zachodu napływają informacje, że preload pełnej wersji Andromedy rozpoczął się już na PlayStation 4 oraz Xboksie One (choć możliwe, że tylko w niektórych regionach). Aby ściągnąć najnowsze dzieło BioWare na swoją konsolę, niezbędne są 42 GB wolnego miejsca na dysku. Należy jednak pamiętać, że wartość ta nie obejmuje zapowiedzianego już patcha, który pojawi się w dniu premiery tytułu, dlatego też trzeba przygotować się na dodatkowe minuty pobierania tuż po oficjalnym debiucie Andromedy.

TWOIM ZDANIEM

Martwią cię pierwsze opinie o Mass Effect: Andromeda?

Tak, to źle wróży.
42,4%
Niebyt się tym interesowałem, po prostu czekam na grę.
35,2%
Nie ruszają mnie takie relacje.
22,4%
Zobacz inne ankiety