Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2012, 18:30

Mass Effect 3 - pierwszy trailer rozgrywki multiplayer

BioWare zaprezentowało pierwszy trailer w całości skupiający się na zaprezentowaniu możliwości i opcji dostępnych w trybie multiplayer Mass Effect 3.

BioWare udostępniło właśnie pierwszy trailer w całości skupiający się na trybie multiplayer, który znajdzie się w grze Mass Effect 3. Na filmie zobaczymy rasy oraz klasy postaci, które będziemy mogli wybrać w czasie rozgrywki. To czy ten model zabawy znajdzie swoje miejsce w trzeciej części przygód komandora Sheparda, było długo przedmiotem spekulacji i domniemań ze strony fanów. Twórcy początkowo zapowiadali, że nie mają takowych planów i ewentualny tryb multi zostawią dla przyszłych gier osadzonych w uniwersum Mass Effect. Ostatecznie, w październiku oficjalnie dowiedzieliśmy się, że producenci zmienili zdanie na ten temat i zaoferują graczom rozbudowane 4-osobowe misje kooperacyjne.

Można się oczywiście spierać czy multi jest rzeczywiście potrzebne najnowszej grze BioWare i czy nie jest jedynie pretekstem do wprowadzania po premierze kolejnych zestawów płatnych DLC oraz nielubianego przez graczy online passu. Kanadyjskie studio zapowiada jednak, że gra wieloosobowa będzie opcjonalnym bonusem dla osób lubiących zabawę w sieci, nie wpływającym na jakość czy długość kampanii singleplayer. Jedynie czas pokaże czy tryb ten okaże się zaledwie bonusem, o którym wszyscy szybko zapomną, czy też jedną z najważniejszych zalet tytułu. Zainteresowani będą mogli się o tym przekonać jeszcze przed premierą, bowiem w połowie lutego pojawi się demo gry, które zostanie wzbogacone o rozgrywkę multiplayer.

Mass Effect 3 pojawi się w sklepach 6 marca, w wersji na konsole Xbox 360 i Playstation 3, a także na komputerach PC. Pecetowa wersja tytułu będzie obowiązkowo wymagała aktywacji w serwisie Orgin.