Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2018, 18:34

autor: Vergil

Marvel's Spider-Man wygrywa z God of War – rekordowa sprzedaż gry

Firma Sony Interactive Entertainment pochwaliła się, że Marvel’s Spider-Man, czyli najnowsze dzieło studia Insomniac Games, dzierży obecnie miano najszybciej sprzedającego się exclusive’a na PlayStation 4. Tym samym produkcja pobiła wynik ustanowiony przez grę God of War.

Od maja 2018 roku miano najszybciej sprzedającego się tytułu ekskluzywnego na PlayStation 4 dzierżył God of War. Dzieło zespołu Sony Santa Monica musiało jednak pożegnać się z tym tytułem wraz z premierą gry Marvel’s Spider-Man, stworzonej przez studio Insomniac Games. Jak informuje wydawca, czyli firma Sony Interactive Entertainment, produkcja potrzebowała trzech dni na znalezienie 3,3 miliona nabywców; co ciekawe, milion kopii rozszedł się w pre-orderach, co także stanowi nowy rekord dla japońskiego giganta. W oparciu o cenę tej pozycji w dniu debiutu, która wynosiła 59,99 dolarów, serwis USA Today wylicza, że zarobiła ona około 198 milionów dolarów i dosłownie „zmiażdżyła” filmowego Spider-Mana: Homecoming, którego weekend otwarcia przyniósł „zaledwie” 117 milionów dolarów przychodu.

Z wielką mocą wiąże się… doskonała sprzedaż? - Marvel's Spider Man wygrywa z God of War – rekordowa sprzedaż gry - wiadomość - 2018-09-20
Z wielką mocą wiąże się… doskonała sprzedaż?

Jak powyższy wynik ma się do tych, które zdobyły starsze exclusive'y Sony? Podczas gdy poprzedni lider, czyli God of War, w analogicznym okresie od premiery rozszedł się w 3,1 miliona kopii, Horizon Zero Dawn potrzebowało dwóch tygodni na znalezienie 2,6 miliona nabywców, z kolei gra Uncharted 4: Kres Złodzieja w ciągu tygodnia przekroczyła barierę 2,7 miliona egzemplarzy. Nie ulega wątpliwości, że głównym powodem takiego stanu rzeczy jest marka rozpoznawalna na całym świecie. Z drugiej strony nie należy jednak zapominać, że produkcja prezentuje wysoką jakość, o czym świadczą oceny przyznawane jej przez recenzentów – w chwili pisania tej wiadomości ich średnia w serwisie Metacritic wynosi 87/100, z kolei średnia not wystawionych przez użytkowników – 8.9/10.

Warto odnotować, że Marvel's Spider-Man jest wciąż rozwijany przez deweloperów. Twórcy nie tylko pracują nad trybem nowej gry plus, lecz także nad trzema rozszerzeniami, które razem stworzą opowieść zatytułowaną The City That Never Sleeps. Pierwszy z dodatków, czyli The Heist, zostanie oddany w nasze ręce 23 października, a kolejne trafią do sprzedaży w listopadzie (Turf Wars) oraz grudniu (Silver Lining).

  1. Strona internetowa gry Marvel’s Spider-Man
  2. Recenzja gry Marvel’s Spider-Man
  3. Marvel's Spider-Man - poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Spider-Man

Spider-Man