Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2017, 07:35

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Mario Kart 8 Deluxe najlepiej sprzedającą się odsłoną serii w USA w dniu premiery

Firma Nintendo pochwaliła się, że Mario Kart 8 Deluxe rozeszło się w dniu amerykańskiej premiery w nakładzie 459 tysięcy egzemplarzy (edycje pudełkowe i cyfrowe).

28 kwietnia na konsoli Nintendo Switch zadebiutowała gra wyścigowa Mario Kart 8 Deluxe, będąca odświeżoną wersją Mario Kart 8, wydanego w 2014 roku na Wii U. Produkcja okazała się wielkim sukcesem na rynku amerykańskim i nie dość, że pobiła premierowe wyniki oryginału, to w pokonanym polu pozostawiła jeszcze wszystkie pozostałe tytuły z serii Mario Kart. Wydawca poinformował bowiem, że pierwszego dnia sprzedaży w Stanach Zjednoczonych rozeszło się 459 tysięcy egzemplarzy (edycje pudełkowe i cyfrowe). Poprzedni rekord cyklu należał do Mario Kart Wii z 2008 roku, które w dniu amerykańskiego debiutu znalazło 433 900 nabywców. Co ciekawe, praktycznie połowa (45%) posiadaczy Nintendo Switch w USA zdecydowała się na zakup Mario Kart 8 Deluxe.

Mario Kart 8 Deluxe zawiera wszystkie dodatki wypuszczone do oryginału i działa w rozdzielczości 1080p, gdy Switch jest podłączony do telewizora. - Mario Kart 8 Deluxe najlepiej sprzedającą się odsłoną serii w USA w dniu premiery - wiadomość - 2017-05-04
Mario Kart 8 Deluxe zawiera wszystkie dodatki wypuszczone do oryginału i działa w rozdzielczości 1080p, gdy Switch jest podłączony do telewizora.
Mario Kart 8 Deluxe w skrócie:
  • ulepszona wersja gry Mario Kart 8, wydanej w 2014 roku na Wii U;
  • w dniu premiery w USA sprzedano 459 tysięcy egzemplarzy;
  • jest to jedna z trzech najlepiej ocenianych gier tego roku.

Jakby tego było mało, Mario Kart 8 Deluxe zebrało świetne oceny w mediach – lepsze nawet od oryginalnej wersji. Tytuł może się pochwalić średnią 93 punktów w serwisie Metacritic, co czyni go drugą najlepiej ocenianą grą na Switcha i jedną z najlepszych produkcji bieżącego roku – przegania go tylko The Legend of Zelda: Breath of the Wild (97 punktów), a taki sam rezultat (93 punkty) ma Persona 5.

Krótko pisząc, Nintendo złapało wiatr w żagle. Switch cieszy się dużym zainteresowaniem (ponad 2,7 miliona egzemplarzy wysłanych do sklepów), a dodatkowo w ciągu dwóch miesięcy od premiery dorobił się dwóch megahitów. W tym roku posiadacze najnowszej konsoli mają doczekać się jeszcze kilku innych ciekawych produkcji, w tym Splatoon 2, czyli kontynuacji bardzo dobrej strzelanki z 2015 roku, i Super Mario Odyssey – nowej odsłony przygód najpopularniejszego hydraulika świata.