Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2010, 09:08

autor: Adrian Werner

Mafia II posiadać będzie dwa modele jazdy

Denby Grace - producent Mafii II ujawnił na GDC sporo nowych informacji na temat tej wielce wyczekiwanej produkcji.

Denby Grace - producent Mafii II ujawnił na GDC sporo nowych informacji na temat tej wielce wyczekiwanej produkcji.

 

Mafia II posiadać będzie dwa modele jazdy - ilustracja #1

 

Pierwsza część cyklu ukazała się w 2002 roku. Od tego czasu w mechanice gier tego typu zaszło sporo zmian i Mafia II musiała za nimi nadążyć. Twórcy chcieli zachować specyficzny charakter gry, dlatego nie usunęli żadnych elementów znanych z pierwowzoru. Po prostu usprawnili je tak, by ich produkcja nie odstawała od reszty konkurencji.

Część graczy narzekała na powolne samochody z pierwszej części. W sequelu akcja toczy się kilka dekad później, co zaowocowało szybszymi brykami. Mimo to, by w pełni zadowolić fanów studio 2K Czech wprowadziło możliwość wyboru jednego z dwóch modeli jazdy. Dostępny jest tryb symulacyjny oraz drugi, bardziej zręcznościowy. Dzięki temu Mafia II wciąż pochwalić się może autentycznością, nie odstraszając jednocześnie graczy wychowanych na serii Grand Theft Auto.

 

Mafia II posiadać będzie dwa modele jazdy - ilustracja #2

 

W wywiadzie dla serwisu Rock Paper Shotgun twórcy podzieli się informacjami na temat obecności policji w grze. W pierwszej części nie wszystkim przypadła do gustu aktywność stróżów prawa. 2K Czech postanowiło jednak nie usuwać tego elementu. Zmusza on graczy do wcielenia się w prawdziwych mafiosów, a ci nie rozbijają się niczym szaleńcy po ulicach. Zamiast tego przez większość czasu zachowują się niczym zwykli ludzie, przeistaczając się w gangsterów tylko, gdy wymaga tego sytuacja.

Jednocześnie zabawa w kotka i myszkę z policjantami służy jedynie uatrakcyjnianiu rozgrywki. Graczom zostanie oddany spory wachlarz możliwych sposobów zgubienia „ogona”. Wystarczy, że stracą cię z oczu, by po chwili zaprzestać pościgu. Jeśli mocno zajdziemy im za skórę, uzyskamy status poszukiwanego. Gdy to się stanie, policjanci zapamiętają ciebie lub twój samochód, przez co każdy mijany patrol rozpocznie za tobą pościg. Wtedy jedyny wyjściem będzie danie łapówki, wymiana lub przemalowanie samochodu lub zmiana garderoby.

 

Mafia II posiadać będzie dwa modele jazdy - ilustracja #3

 

Niedawno donosiliśmy o kolejnym opóźnieniu Mafii II. Według ostatnich deklaracji Take-Two premiera nastąpić ma w czwartym kwartale fiskalnym (czyli między 1 sierpnia a 31 października 2010 roku). W rozmowie z serwisem VGN 247 Denby Grace stwierdził, że gra nie powinna zaliczyć już żadnej dalszej obsuwy. Niestety, wydawca szybko zażądał usunięcia cytatu ze strony, co może budzić niepokój u wszystkich graczy z utęsknieniem czekających na tę produkcję.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z filmikiem wypuszczonym z okazji GDC: