Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2019, 10:27

autor: Froozyy

LoL rozpocznie współpracę z luksusowym domem mody Louis Vuitton

Na oficjalnej stronie Louis Vuitton pojawiła się informacja o tym, że marka rozpocznie współpracę z League of Legends. Francuski dom mody będzie odpowiedzialny za stworzenie futerału na puchar mistrzostw świata oraz zaprojektowanie nowej linii skórek i kapsuł.

Oto jak prezentuje się puchar mistrzostw świata League of Legends. - LoL rozpocznie współpracę z luksusowym domem mody Louis Vuitton - wiadomość - 2019-09-22
Oto jak prezentuje się puchar mistrzostw świata League of Legends.

Wczoraj na oficjalnej stronie francuskiego luksusowego domu mody, Louis Vuitton, pojawiła się informacja o tym, że znana marka rozpocznie partnerstwo z najpopularniejszą grą MOBA – League of Legends. Wszystko to z okazji 10-lecia produkcji oraz zbliżających się mistrzostw świata. Wpis jednak najprawdopodobniej pojawił się o kilka dni za wcześnie, bowiem jego data była ustawiona na 23.09 (poniedziałek) i tym samym wiadomość szybko zniknęła ze strony. Jej oryginalna treść jednak nadal widnieje pod tym adresem, dzięki czemu już teraz możemy poznać szczegóły tej niecodziennej współpracy.

Z wpisu wynika, że Louis Vuitton przede wszystkim zaprojektuje futerał na puchar mistrzostw świata League of Legends (jego wstępny wygląd możecie zobaczyć na grafice powyżej). Ma to być połączenie tradycji marki oraz nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie elementów inspirowanych grą. Dodatkowo jeden z projektantów, Nicolas Ghesquiere, stworzy nową linię skórek i kapsuł (czyli lootboksów).

Nie podano jeszcze szczegółów dotyczących tych projektów, ale część graczy już zastanawia się, jak drogie będą nowe przedmioty kosmetyczne od Louis Vuitton. Obecnie najdroższe skiny to wydatek rzędu niecałych 100 złotych, a dobrze wiemy, że ceny rzeczy spod znaku francuskiej marki nie są szczególnie niskie.

Biel i złoto to motyw przewodni tegorocznych mistrzostw. - LoL rozpocznie współpracę z luksusowym domem mody Louis Vuitton - wiadomość - 2019-09-22
Biel i złoto to motyw przewodni tegorocznych mistrzostw.

Warto również wspomnieć, że faza play-in mistrzostw świata League of Legends rozpocznie się 2 października, a finał zaplanowany jest na 10 listopada. Jednym z faworytów całej imprezy jest europejska drużyna G2 Esports, w której na pozycji dżunglera gra Polak - Marcin „Jankos” Jankowski.