Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2014, 09:32

Lindsay Lohan pozywa twórców GTA V

Amerykańska piosenkarka i aktorka Lindsay Lohan pozwała Rockstar Games oraz Take-Two Interactive. Oskarżenia dotyczą bezprawnego wykorzystania wizerunku gwiazdy w grze Grand Theft Auto V.

Jeszcze w grudniu zeszłego roku donosiliśmy, że amerykańska celeberytka Lindsay Lohan zagroziła twórcom Grand Theft Auto V procesem w związku z bezprawnym wykorzystaniem jej wizerunku w grze. Przez ostatnie pół roku sprawa jednak ucichła, co mogło sugerować, że zamiary wystąpienia na drogę sądową zostały porzucone. Nic bardziej mylnego – dowiedzieliśmy się, że znana aktorka i piosenkarka wypełniła pozew, skierowany przeciw Rockstar Games oraz Take-Two Interactive.

The Gentry Manor Hotel jest według Lohan kopią istniejącego naprawdę Chateau Marmont. - Lindsay Lohan pozywa twórców GTA V - wiadomość - 2014-07-03
The Gentry Manor Hotel jest według Lohan kopią istniejącego naprawdę Chateau Marmont.

Lohan uważa, że twórcy stworzyli jedną z drugoplanowych postaci, Lacey Jonas, w oparciu o jej osobę – wzorując się zarówno na twarzy czy fryzurze, jak i na stroju. W pozwie czytamy też, że Rockstar „zawłaszczył” sobie nawet całą stworzoną przez aktorkę linię ubrań. Kolejny punkt oskarża producenta o zbytnie inspiracje hotelem Chateau Marmont, w którym aktorka mieszkała przez długi czas. Lohan twierdzi, że wirtualny The Gentry Manor Hotel, gdzie podczas jednej z misji mamy nagrać uprawiającą seks parę, jest wierną kopią wspomnianego budynku. Ciekawym smaczkiem może być fakt, że sam zarząd Chateau Marmont już dwa lata temu zabronił gwieździe wstępu po tym, jak nie zapłaciła ona opiewającego na sumę 46 tysięcy dolarów rachunku za półtoramiesięczny pobyt.

Lohan nosiła się z zamiarem pozwania twórców GTA V już od grudnia ubiegłego roku. - Lindsay Lohan pozywa twórców GTA V - wiadomość - 2014-07-03
Lohan nosiła się z zamiarem pozwania twórców GTA V już od grudnia ubiegłego roku.

Oczywiście dla Rockstar Games podobne oskarżenia – zapewne zresztą nie bezpodstawne – pierwszyzną nie są. Niedługo po premierze amerykański raper Daz Dillinger zarzucił twórcom bezprawne wykorzystanie dwóch utworów jego autorstwa, domagając się odpowiednio wysokiej rekompensaty lub zniszczenia wszystkich niesprzedanych kopii gry. Ponadto w lutym tego roku odszkodowania o łącznej wysokości 40 milionów dolarów żądała Karen Gravano, znana z programu Mob Wives córka byłego kryminalisty.

  1. Oficjalna strona internetowa GTA V
  2. Recenzja Grand Theft Auto V – 10 gwiazdek dla GTA V!
TWOIM ZDANIEM

Twoim zdaniem Lindsay Lohan słusznie pozywa twórców GTA V?

Kto to w ogóle jest Lindsay Lohan?
80,7%
Nie, naciągana sprawa.
16,2%
Tak, wykorzystali jej wizerunek!
3,1%
Zobacz inne ankiety