Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 lipca 2014, 09:49

Zbaw nas ode zlego, Zacznijmy od nowa - weekendowe premiery filmowe

W lipcu polskie kina nieco zwalniają - wśród premier na 4.07 nie znajdziecie wielkich przebojów zza wielkiej wody - twórca Sinister zaprasza na kryminalny horror Zbaw nas ode złego, a twórca Once proponuje film Zacznijmy od nowa. Poza tym w kinach znajdziecie jeszcze 4 inne filmy.

Zbaw nas ode złego

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Ralph Sarchie jest nowojorskim policjantem, który podczas służby natrafił na serię niepokojących, wymykających się racjonalnemu wyjaśnieniu, przypadków. Pan Sarchie napisał o tym książkę, którą na warsztat wziął twórca filmu Sinister, Scott Derrickson. Zbaw nas ode złego to historia wspomnianego stróża prawa zajmującego się tajemniczymi morderstwami. Całość jest mocno naznaczona praktykami okultystycznymi, a partnerujący Sarchiemu ksiądz egzorcysta, ojciec Mendoza, jest głęboko przekonany, że za wszystkim stoją siły nieczyste. Czy mroczny kryminał z nutką horroru jest dobrą receptą na ochłodzenie zmysłów podczas ciepłych lipcowych wieczorów?

  1. Tytuł oryginalny: Deliver Us From Evil
  2. Reżyseria: Scott Derrickson
  3. Grają: Eric Bana, Edgar Ramirez, Olivia Munn

Zacznijmy od nowa

Źródło: facebook.com/lubiekino
Źródło: facebook.com/lubiekino

Pamiętacie film Once? Uznana przez widzów i krytyków historia muzycznego grajka, który zakochuje się w pewnej Czeszce sprawiła, że kolejny film Johna Carneya powinien zainteresować sporą grupkę widzów. Znowu będzie muzycznie i o miłości. Mark Ruffalo (czyli Bruce Banner) i Keira Knightley (czyli dziewczyna grająca sobowtóra Amidali w Mrocznym widmie) spotykają się w ważnym dla obojga momencie. Ona jest zdolną piosenkarką, ale jej chłopak (Adam Levine z Maroon 5) bardziej interesuje się kwitnącą karierą, niż ukochaną, zaś on jest producentem muzycznym, któremu wiedzie się coraz gorzej i który właśnie rozstał się z żoną. Filmowa narracja pragnie, by rozbitkowie się odnaleźli i zakochali. Czy widzom się to spodoba?

  1. Tytuł oryginalny: Begin Again
  2. Reżyseria: John Carney
  3. Grają: Keira knightly, Mark Ruffalo, Adam Levine, Catherine Keener

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Rodzinne rewolucje (Adam Sandler i Drew Barrymore znowu razem w wakacyjnej komedii reżyserowanej przez kumpla Sandlera, odpowiedzialnego za niezłe Kilk i Od wesela do wesela),
  2. Gang wiewióra (animacja dla najmłodszych o wygnanej z parku wiewiórce, która musi poradzić sobie w wielkim mieście),
  3. Czerwony i niebieski (włoski dramat o perypetiach dwóch nauczycieli),
  4. Uciekinier z Nowego Jorku (dokument o śledzeniu historii pewnej piosenki).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina..

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej