Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 lipca 2014, 09:49

Zbaw nas ode zlego, Zacznijmy od nowa - weekendowe premiery filmowe

W lipcu polskie kina nieco zwalniają - wśród premier na 4.07 nie znajdziecie wielkich przebojów zza wielkiej wody - twórca Sinister zaprasza na kryminalny horror Zbaw nas ode złego, a twórca Once proponuje film Zacznijmy od nowa. Poza tym w kinach znajdziecie jeszcze 4 inne filmy.

Zbaw nas ode złego

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Ralph Sarchie jest nowojorskim policjantem, który podczas służby natrafił na serię niepokojących, wymykających się racjonalnemu wyjaśnieniu, przypadków. Pan Sarchie napisał o tym książkę, którą na warsztat wziął twórca filmu Sinister, Scott Derrickson. Zbaw nas ode złego to historia wspomnianego stróża prawa zajmującego się tajemniczymi morderstwami. Całość jest mocno naznaczona praktykami okultystycznymi, a partnerujący Sarchiemu ksiądz egzorcysta, ojciec Mendoza, jest głęboko przekonany, że za wszystkim stoją siły nieczyste. Czy mroczny kryminał z nutką horroru jest dobrą receptą na ochłodzenie zmysłów podczas ciepłych lipcowych wieczorów?

  1. Tytuł oryginalny: Deliver Us From Evil
  2. Reżyseria: Scott Derrickson
  3. Grają: Eric Bana, Edgar Ramirez, Olivia Munn

Zacznijmy od nowa

Źródło: facebook.com/lubiekino
Źródło: facebook.com/lubiekino

Pamiętacie film Once? Uznana przez widzów i krytyków historia muzycznego grajka, który zakochuje się w pewnej Czeszce sprawiła, że kolejny film Johna Carneya powinien zainteresować sporą grupkę widzów. Znowu będzie muzycznie i o miłości. Mark Ruffalo (czyli Bruce Banner) i Keira Knightley (czyli dziewczyna grająca sobowtóra Amidali w Mrocznym widmie) spotykają się w ważnym dla obojga momencie. Ona jest zdolną piosenkarką, ale jej chłopak (Adam Levine z Maroon 5) bardziej interesuje się kwitnącą karierą, niż ukochaną, zaś on jest producentem muzycznym, któremu wiedzie się coraz gorzej i który właśnie rozstał się z żoną. Filmowa narracja pragnie, by rozbitkowie się odnaleźli i zakochali. Czy widzom się to spodoba?

  1. Tytuł oryginalny: Begin Again
  2. Reżyseria: John Carney
  3. Grają: Keira knightly, Mark Ruffalo, Adam Levine, Catherine Keener

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Rodzinne rewolucje (Adam Sandler i Drew Barrymore znowu razem w wakacyjnej komedii reżyserowanej przez kumpla Sandlera, odpowiedzialnego za niezłe Kilk i Od wesela do wesela),
  2. Gang wiewióra (animacja dla najmłodszych o wygnanej z parku wiewiórce, która musi poradzić sobie w wielkim mieście),
  3. Czerwony i niebieski (włoski dramat o perypetiach dwóch nauczycieli),
  4. Uciekinier z Nowego Jorku (dokument o śledzeniu historii pewnej piosenki).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina..

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.