Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2011, 13:35

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

LEGO Harry Potter: Lata 5-7 po polsku na czterech platformach sprzętowych

Kontynuacja klockowych przygód słynnego czarodzieja doczeka się polonizacji. Firma Cenega Poland zamierza wydać grę LEGO Harry Potter: Lata 5-7 w podwójnej - polskiej i angielskiej - wersji językowej na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i PlayStation Portable. Premiera zaplanowana została na 18 listopada.

Firma Cenega Poland poinformowała, że gra LEGO Harry Potter: Lata 5-7 ukaże się w naszym kraju w podwójnej - polskiej i angielskiej - wersji językowej na czterech platformach sprzętowych: konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i PlayStation Portable oraz komputerach PC. Niestety, nabywcy egzemplarzy przeznaczonych na urządzenia produkowane przez koncern Nintendo (Wii, DS i 3DS) będą skazani wyłącznie na język Szekspira.

Polska premiera gry LEGO Harry Potter: Lata 5-7 zaplanowana została na 11 listopada, czyli równo z europejskim debiutem. Rodzimy dystrybutor twierdzi, że warto czekać, by w kontynuację przygód młodego czarodzieja zagrać w polskiej wersji językowej (napisy) przygotowanej z myślą o czterech wiodących na naszym rynku platformach sprzętowych. Co ciekawe, będzie to równocześnie pierwsza lokalizacja gry na PSP dokonana przez Cenegę.

LEGO Harry Potter: Lata 5-7 po polsku na czterech platformach sprzętowych - ilustracja #1

Przypomnijmy, że LEGO Harry Potter przedstawia wydarzenia z trzech ostatnich tomów słynnego cyklu powieściowego autorstwa J. K. Rowling. Deweloperzy ze studia Traveller's Tales obiecują graczom pełną przygód wyprawę do świata czarodziejów i mugoli, gdzie tytułowy bohater wraz z przyjaciółmi stanie do finałowej walki z Lordem Voldemortem. Tradycyjnie już dla klockowej serii w grze nie zabraknie elementów zręcznościowych i prostych zagadek logicznych, a całość okraszona zostanie sporą dawką humoru.

Więcej informacji o LEGO Harry Potter: Lata 5-7 dowiecie się z lektury zapowiedzi gry oraz oglądając materiał wideo z tegorocznych targów Gamescom w Kolonii.

  1. Zapowiedź - Trzy ostatnie lata Harry'ego Pottera w świecie klocków LEGO - gamescom 2011
  2. Video gamescom 2011 gameplay