Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2019, 10:14

autor: Froozyy

League of Legends - Pantheon odświeżony po 9 latach

Jeden z najstarszych bohaterów League of Legends, Pantheon, po 9 latach doczeka się odświeżenia. Riot Games chce zachować jego charakterystyczne cechy, jednocześnie przystosowując go do dzisiejszych standardów.

Trzeba przyznać, że nowy Pantheon prezentuje się naprawdę imponująco. - League of Legends - Pantheon odświeżony po 9 latach - wiadomość - 2019-07-31
Trzeba przyznać, że nowy Pantheon prezentuje się naprawdę imponująco.

Riot Games wciąż rozwija swoją najpopularniejszą produkcję MOBA League of Legends. Dzięki wydawaniu nowych bohaterów i skórek, tworzeniu czasowo dostępnych wydarzeń czy też odświeżaniu starych bohaterów, LoL już przez 10 lat cieszy się ogromną popularnością. Jeszcze nie tak dawno całkowitej przeróbki doczekał się jeden z najstarszych bohaterów Ligi – Mordekaiser – a już teraz zapowiedziana została zmiana Pantheona, który po raz pierwszy w grze pojawił się 9 lat temu.

Tym razem Riot Games nie planuje całkowicie odmienić bohatera. Pantheon doczeka się odświeżenia, tak aby pasował do dzisiejszych standardów, ale nadal posiadał charakterstyczne dla niego cechy. Z racji tego jego historia zamiast przeróbki doczekała się rozwinięcia. W starej wersji wojownik o imieniu Atreus chciał wejść na Górę Targon, a w trakcie wspinaczki stał się nośnikiem boga wojny, Pantheona. W zaktualizowanej historii ginie on w walce z Aatroxem (innym bohaterem League of Legends), a Atreus powraca i znów ma kontrolę nad własnym ciałem, jednak nadal może korzystać z boskich mocy Aspektu Wojny.

Dorastanie – robisz to dobrze. - League of Legends - Pantheon odświeżony po 9 latach - wiadomość - 2019-07-31
Dorastanie – robisz to dobrze.

W przypadku umiejętności Pantheona Riot Games postąpiło podobnie i zamiast całkowitej zmiany doczekamy się tylko lekkich przeróbek. Przykładowo jego podstawowa umiejętność rzucania włócznią stanie się teraz skillshotem, co oznacza, że gracz będzie musiał się wykazać większą precyzją używając jej. Natomiast jego umiejętność specjalna będzie udarzać w ziemię pod kątem, co pozwoli na trafienie większej liczby wrogów. Bohaterem wciąż przede wszystkim zagramy w dżungli albo na górnej alei, a jego możliwość sprawnego przemieszczania się po mapie zostanie zachowana. Więcej na temat nowego Pantheona możcie zobaczyć w oficjalnym filmiku od Riot Games. Odświeżona wersja pojawi się na oficjalnych serwerach wraz z nadejściem patcha 9.16, czyli za dwa tygodnie.

Oczywiście wszystkie skórki dla Pantheona również doczekały się większych lub mniejszych zmian i trzeba przyznać, że ekipa grafików stojąca za stworzeniem artów stanęła na wysokości zadania. Kulisy ich tworzenia możecie obejrzeć na kolejnym filmiku Riotu. W tle usłyszycie epicką muzykę, która jest nowym motywem przewodnim Pantheona. Trwają również już prace nad odświeżeniem dwóch kolejnych bohaterów – Fiddlesticka i Volibeara – a ich obecny stan możecie sprawdzić tutaj.

 

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

League of Legends

League of Legends