Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2010, 13:28

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Lara Croft and the Guardian of Light w produkcji!

Studio deweloperskie Crystal Dynamics oficjalnie potwierdziło prace nad nową grą z jedną z najbardziej znanych postaci świata gier wideo. W Lara Croft and the Guardian of Light zagramy jeszcze w tym roku.

Studio deweloperskie Crystal Dynamics oficjalnie potwierdziło prace nad nową grą z jedną z najbardziej znanych postaci świata gier wideo. W Lara Croft and the Guardian of Light zagramy jeszcze w tym roku.

Ostatnia odsłona serii Tomb Raider (Tomb Raider: Underworld) miała miejsce w 2008 roku i fani Lary Croft zdążyli stęsknić się za swoją ulubienicą. Co prawda plotki na temat kolejnej gry z piękną panią archeolog w roli głównej pojawiły się już jakiś czas temu, ale dopiero teraz zostały oficjalnie potwierdzone.

Niewątpliwym zaskoczeniem jest to, że w tytule dziewiątej części cyklu nie pojawia się nazwa Tomb Raider. Być może należy to tłumaczyć tym, że według zapowiedzi twórców gry Lara Croft and the Guardian of Light będzie czymś zupełnie nowym, co zaskoczy fanów serii.

Lara Croft and the Guardian of Light w produkcji! - ilustracja #1

Poza ujawnieniem tytułu, loga oraz adresu oficjalnej strony www kolejnej części przygód Lary Croft z informacji prasowej wywnioskować można, że gra jest już w mocno zaawansowanym stadium produkcji. Zamknięty pokaz Lara Croft and the Guardian of Light zaplanowano podczas Konferencji Deweloperów Gier (GDC), rozpoczynającej się już w przyszły wtorek.

Niestety, wciąż niewiele wiemy na temat fabuły nowej gry. Z wcześniejszych pogłosek wynika, że tym razem akcja osadzona zostanie na zapomnianej japońskiej wyspie, a gracze przeniosą się w czasy młodości Lary Croft. Sporo mówi się także o nowym systemie sterowania w grze, który miałby zapewnić współpracę z najnowszym systemem sterowania opracowanym dla konsol firmy Sony. Póki co są to jednak tylko plotki.

Nie wiadomo też na jakie platformy sprzętowe gra się ukaże. Potwierdzoną informacją jest natomiast to, że Lara Croft and the Guardian of Light wydana zostanie jeszcze w tym roku i trafi wyłącznie do dystrybucji cyfrowej.