Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2023, 18:02

Konieczne poprawki opóźniły dodatki do Cities Skylines 2, oto nowa „mapa drogowa”

Plażowe resorty i inne nowości trafią do Cities: Skylines 2 z opóźnieniem. Najpierw studio Colossal Order chce doprowadzić do porządku podstawową wersję gry.

Źródło fot. Colossal Order / Paradox Interactive.
i

Po ostatnim (jak na razie) małym patchu twórcy Cities: Skylines 2 zabierają się za pracę nad obszerniejszymi aktualizacjami. Jednym ze skutków tej decyzji będzie opóźnienie debiutu nowej zawartości do CS 2.

Nową „mapę drogową” tzw. przepustki rozszerzeń (Expansion Pass) opublikowano w ogłoszeniu, które możecie przeczytać na Steamie oraz oficjalnym forum firmy Paradox Interactive. Grafikę udostępnioną przez studio Colossal Order zamieściliśmy poniżej.

Konieczne poprawki opóźniły dodatki do Cities Skylines 2, oto nowa „mapa drogowa” - ilustracja #1

Zaktualizowane plany rozwoju Cities Skylines 2.Źródło: Colossal Order / Paradox Interactive.

Poza tym deweloper opublikował jeszcze jeden wpis na temat dalszego rozwoju drugiego Cities: Skylines. Dano w nim do zrozumienia, że optymalizacja, poprawki błędów i wsparcie modów pozostają głównymi priorytetami dla twórców.

  1. Po ostatniej tygodniowej łatce Colossal Order zebrało około stu „odtwarzalnych” bugów (tj. takich, których sposoby uzyskania są znane). Na liście jest też kolejna setka raportów, które wymagają dokładniejszego zbadania.
  2. Studio wymieniło przykłady rozpoznanych usterek, w tym niedostarczanie poczty, zajmowanie miejsc pracy przez „wprowadzających” się, lecz ostatecznie nieobecnych w mieście mieszkańców oraz nieprawidłowe działanie systemu eksportowania i dystrybucji dóbr.

Niemniej to optymalizacja zdaje się być w centrum uwagi twórców. To właśnie chęć przygotowania pewnych poprawek wydajności jest powodem, dla którego zespół nie podaje terminu wydania kolejnej aktualizacji – studiu zależy na ich uwzględnieniu w następnym patchu.

Oczywiście, jak wspomniano, oznacza to, że gracze liczący na nową zawartość muszą uzbroić się w cierpliwość. Pierwszy tzw. asset pack – Beach Properties, pierwotnie zapowiadany na czwarty kwartał 2023 roku – ukaże się dopiero na początku 2024 r., kiedy stan optymalizacji i „poprawek elementów gry” zadowoli dewelopera. Dopiero wtedy Colossal Order weźmie na warsztat DLC – oraz wydania konsolowe, które mają trafić na rynek wiosną przyszłego roku.

  1. Recenzja Cities: Skylines 2 – ten city builder potrzebuje przebudowy

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z Gry-Online.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej