Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2017, 19:37

autor: Góral

Konferencja Nintendo na E3 2017 – podsumowanie

O godzinie 18:00 czasu polskiego odbyła się konferencja firmy Nintendo zorganizowana z okazji targów E3. Firma sprawiła fanom kilka niespodzianek oraz zdradziła termin premiery wyczekiwanego Super Mario Odyssey.

No i stało się, ostatnia z konferencji największych branżowych graczy dobiegła końca. Podczas Nintendo Spotlight nie zabrakło zwiastunów wyczekiwanych gier, a także kilku niespodzianek, w tym zapowiedzi produkcji RPG z serii Pokemon na konsolę Nintendo Switch. Niestety trochę na nią poczekamy, ale najważniejsze, że marka zagości na najnowszym urządzeniu firmy nie tylko w postaci bijatyki Pokkén Tournament DX. Informacje o pozostałych tytułach znajdziecie poniżej, a jeżeli chcecie obejrzeć całą konferencję, to zamieszczamy jej zapis na górze. A, jeszcze jedno. Wszystkie gry pokazane podczas Nintendo Spotlight przeznaczone są na konsolę Nintendo Switch. Nie oznacza to jednak, że firma nie przygotowała nic dla posiadaczy 3DS-a, gdyż w tym miejscu znajdziecie w najbliższych dniach (a nawet już dziś) kolejne informacje i pokazy innych projektów.

Xenoblade Chronicles 2

Pierwszą grą zaprezentowaną podczas internetowej konferencji Nintendo Spotlight było Xenoblade Chronicles 2, które ukaże się rynku pod koniec roku (okres świąteczny). Na opublikowanym zwiastunie znajdziecie fragmenty rozgrywki oraz oczywiście szereg postaci, wokół których kręcić będzie się historia nowego RPG.

Kirby

Drugą z zaprezentowanych gier jest nowość w postaci Kirby. Tytuł ukaże się w 2018 roku i będzie klasyczną platformówką, w stylu poprzednich odsłon serii. Gracze pokierują różowym stworkiem, który rzucając serduszka przeciągnie na swoją stronę rozmaite postacie – pomogą mu one w walce. Cała reszta to to, co zwykle – starcia z wrogami, skakanie, połykanie przeciwników i przejmowanie ich zdolności oraz zwiedzanie kolorowego świata.

Metroid Prime 4

Nintendo sprawiło fanom miłą niespodziankę, zapowiadając Metroid Prime 4. Nie podzielono się żadnym szczegółami, a na opublikowanym zwiastunie pokazano jedynie… logo. Jednak sama informacja o tym, że gra powstaje, jest i tak dużym wydarzeniem.

Yoshi

Następna niespodzianka – Yoshi na Nintendo Switch. W odróżnieniu od nowego Metroida, w tym przypadku pokazano gameplay udowadniający, że fani cyklu, i platformówek w ogóle, mogą już odkładać pieniążki, bo szykuje się ładna i grywalna produkcja. Jej premiera odbędzie się jednak dopiero w przyszłym roku.

Fire Emblem Warriors

Na konferencji Nintendo nie zabrakło tworzonego przez studio Omega Force Fire Emblem Warriors. W świecie gry pojawił się zły, siejący zniszczenie smok. By go powstrzymać, królewskie rodzeństwo musi połączyć siły z przybyszami z innych światów. Czy im się uda, przekonamy się jesienią bieżącego roku, kiedy to tytuł zadebiutuje na rynku.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda: Breath of the Wild to nie tylko najlepsza gra na Switcha i najpewniej też na Wii U, ale i jedno z największych dokonań w całej historii branży. Nintendo nie musi specjalnie nic robić, by ciągle mówiło się o tej produkcji, ale podczas swojej konferencji zapowiedziało dwa dodatki wchodzące w skład Expansion Pass (19,99 dolarów – ok. 75 zł). Pierwszy z nich – Master Trials - DLC Pack 1 – ukaże się 30 czerwca i zawierać będzie: Próbę miecza (Trial of the Sword), Master Mode, Ścieżkę bohatera (Hero’s Path), medalion podróży, maskę Korok i osiem nowych zbroi. W późniejszym czasie ukaże się jeszcze rozszerzenie The Champions’ Ballad, ale o nim na razie nie wiemy zbyt wiele, choć ze zwiastuna wynika, że skupi się na samej księżniczce Zeldzie i czterech bohaterach – Goronie, Zorze, Rito oraz Gerudo.

Rocket League

Jedna z najpopularniejszych gier ostatnich lat – Rocket League – ukaże się pod koniec roku na Nintendo Switch. Produkcja oferować ma tryb sezonu offline, rozgrywki multiplayer, mutatory pozwalające zmieniać zasady gry, opcję cross-network, umożliwiającą zabawę z użytkownikami innych platform sprzętowych, czy też ekskluzywne samochody. Krótko pisząc, będzie to pełnoprawna wersja znanego już hitu.

Super Mario Odyssey

Na sam koniec zostawiono największą atrakcję – Super Mario Odyssey. Na trwającym dwie i pół minuty zwiastunie pokazano urywki rozgrywki, kilka zróżnicowanych lokacji czy też możliwość używania czapki do przejmowania kontroli nad przeciwnikami. Ponadto wyjawiono dokładny termin premiery. Tytuł ukaże się na konsoli Nintendo Switch 27 października bieżącego roku.