Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2019, 20:27

Kolejny patch do RDR2 na PC - Rockstar dalej poprawia stabilność gry

Firma Rockstar Games wypuściła kolejną aktualizację Red Dead Redemption 2. Patch skupia się na rozwiązaniu problemów z przymusowym zamykaniem się gry, ale usuwa też m.in. błąd z zapisywaniem postępów w kampanii single player.

Kolejny patch do RDR2 na PC - Rockstar dalej poprawia stabilność gry - ilustracja #1
Nowy patch zawitał na PC.

Przy okazji ostatniej aktualizacji Red Dead Redemption 2 Rockstar zapewniał, że wyeliminował większość problemów z wydajnością na pecetach. Jednak najwyraźniej studio zostawiło sobie nieco błędów na kolejny patch. Dziś firma udostępniła nowe uaktualnienie, a wraz z nim kolejne poprawki. Głównym (anty)bohaterem łatki jest – znowu – przymusowe zamykanie się programu. Twórcy usunęli garść błędów, które powodowały wyłączanie się aplikacji na niektórych komputerach (na przykład tych z kartą grafiki GeForce GTX 970), przy pierwszym uruchomieniu tudzież przy braku dostępnej pamięci. Wspomniano też o wyeliminowaniu paru innych bugów skutkujących losowymi wyjściami do systemu.

Wśród pozostałych poprawek znalazła się jedna powiązana z problematycznym działaniem gry po listopadowej aktualizacji Windowsa 10 do wersji 1090. Prócz tego usunięto garść błędów powodujących pojawianie się graficznych artefaktów, jak również poważną usterkę związaną z postępami w trybie dla jednego gracza. Ta ostatnia mogła spowodować stałe uszkodzenie plików zapisanych stanów gry, jeśli gracz został wylogowany ze swojego konta w usłudze Rockstar Games Social Club. Pełną listę zmian znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

Kolejny patch do RDR2 na PC - Rockstar dalej poprawia stabilność gry - ilustracja #2
RDR 2 wkrótce zawita na Steama, lecz pozbawione premierowych „dodatków”.

Red Dead Redemption 2 na komputerach osobistych z pewnością wypadło ciekawie. Gra ukazała się na PC rok po wydaniu na konsolach, co jednak nie przełożyło się na dopracowanie konwersji. Przeciwnie, na premierę gracze zostali przywitani sporą liczbą błędów, wliczając w to te powodujące przymusowe zamykanie programu. Nie zabrakło też innych baboli, w tym takich, które wyraźnie świadczyły o konsolowym rodowodzie produkcji. Na szczęście w ciągu miesiąca pojawiło się parę aktualizacji naprawiających sporą część problemów. Jeśli więc wstrzymywaliście się z zakupem do czasu premiery na Steamie, powinna ominąć Was zdecydowana większość „atrakcji” pierwotnego wydania. RDR 2 trafi na platformę firmy Valve w czwartek 5 grudnia.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej