Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2019, 17:29

RDR2 trafi na Steama za kilka dni - znamy datę premiery

Deweloperzy Red Dead Redemption 2 potwierdzili datę premiery gry na Steamie. Tytuł zadebiutuje na początku grudnia, a więc kilka tygodni po debiucie w Epic Games Store oraz na nowej platformie dystrybucji cyfrowej należącej do Rockstar Games.

Poznaliśmy oficjalną datę premiery Red Dead Redemption 2 na Steamie. Rockstar potwierdził na Twitterze, że zgodnie z wcześniejszymi planami, tytuł pojawi się w serwisie Valve 5 grudnia, a więc miesiąc po równoczesnym debiucie w Epic Games Store oraz na nowej platformie dystrybucji cyfrowej należącej do deweloperów – Rockstar Games Launcher. Oficjalna strona produkcji nie pojawiła się jeszcze w sklepie. Nie wiemy więc, jakie wersje tytułu będą dostępne w sprzedaży oraz czy gracze otrzymają bonusy podobne do tych z innych platform sprzedaży.

RDR2 trafi na Steama za kilka dni - znamy datę premiery - ilustracja #1
Red Dead Redemption 2 pojawi się na Steamie 5 grudnia.

Przypomnijmy, że tak jak wydania konsolowe, pecetowa wersja Red Dead Redemption II oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. W porównaniu z edycjami konsolowymi twórcy przygotowali również kilka istotnych ulepszeń. Zwiększono zasięg rysowania obiektów, ulepszono jakość oświetlenia globalnego, zaimplementowano ostrzejsze tekstury drzew, roślin i zwierząt, a także umożliwiono zabawę w ponad 60 klatkach na sekundę. Długo oczekiwany port nie obył się jednak bez masy większych i mniejszych problemów technicznych, które wciąż irytują fanów i są stopniowo naprawiane przez deweloperów w kolejnych łatkach. Szczegółowe informacje na temat większości niedoróbek znajdziecie w poniższym artykule.

  1. Gram w RDR2 na PC i – o rety – jaka to piękna katastrofa!

Red Dead Redemption II zadebiutowało oryginalnie w październiku zeszłego roku na PlayStation 4 i Xboksie One. Gra okazała się wielkim sukcesem, sprzedając się w ponad 25 milionach egzemplarzy. Produkcja spotkała się również z bardzo ciepłym przyjęciem przez media branżowe. Wersja na PS4 posiada średnią ocen na poziomie 97% według serwisu Metacritic. Tytuł zachwycił również naszego redaktora, który wystawił mu notę 10/10.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Rockstar Games
  2. Gram w RDR2 na PC i – o rety – jaka to piękna katastrofa!
  3. Recenzja gry Red Dead Redemption 2
  4. Poradnik do gry Red Dead Redemption 2
  5. Kompendium wiedzy o Red Dead Redemption 2