Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2012, 11:40

autor: Sarge

Kolejny fragment rozgrywki i zwiastun gry Resident Evil 6. Dodatki DLC najpierw na Xbox Live

Firma Capcom ogłosiła na targach E3, że dodatki DLC do gry Resident Evil 6 będą pojawiać się w pierwszej kolejności w usłudze Xbox Live. Na wczorajszej konferencji firmy Microsoft zaprezentowano także fragment rozgrywki omawianego tytułu.

Wczorajsza konferencja prasowa firmy Microsoft przyniosła m.in. prezentację gry Resident Evil 6. Oprócz ujawnienia nowego fragmentu rozgrywki dowiedzieliśmy się także kilku szczegółów na temat trybu kooperacji oraz ekskluzywności dodatków DLC.

Pokaz rozpoczął się od przebudzenia Leona Kennedy’ego w środku płonącego miasta i otoczeni przez setki zombiaków. Już pierwsze sekundy zaprezentowanej rozgrywki zwiastują dużą ilość akcji w sekcjach, w których kontrolować będziemy właśnie tego bohatera (oprócz niego będą dostępne również inne grywalne postacie).

Twórcy postawili na widowiskowość, która momentami jest wręcz groteskowa i przywodząca na myśl sceny rodem z serii Call of Duty. Jako przykład wystarczy wspomnieć o ucieczce Leona przed dziesiątkami wyrzucanych w powietrze samochodów, czy desperacki lot helikopterem, który kończy się rozbiciem śmigłowca o pędzący pociąg. Pokaz zakończył się w momencie, gdy Leon wraz z towarzyszką trafiają do budynku, otoczeni setkami zombiaków.

Konferencja firmy Microsoft przyniosła również informację, że dodatki DLC do gry Resident Evil 6 mają pojawiać się najpierw na Xbox Live, a dopiero w dalszej kolejności będą mogli zakupić je posiadacze pozostałych platform sprzętowych. Nie zdradzono jednak żadnych szczegółów na temat zawartości przyszłych rozszerzeń.

W międzyczasie serwis Andriasang poinformował o szczegółach trybu kooperacji, który przez większość czasu będzie dostępny jedynie dla dwóch graczy. Gdy jednak losy poszczególnych postaci będą się ze sobą krzyżowały, pojawi się możliwość równoczesnej zabawy dla czterech osób. Z kolei przechodząc kampanię samotnie, będziemy mieli okazję kierować poczynaniami Leona Kennedy’ego, Chrisa Redfielda lub Jake’a Mullera (syna Alberta Weskera).

Resident Evil 6 zadebiutuje 2 października w Stanach Zjednoczonych na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz PC. Dokładna data premiery w Europie nie jest jeszcze znana, ale powinno do niej dojść 5 października. W naszym kraju gra zostanie wydana przez firmę Cenega w polskiej kinowej wersji językowej (napisy) na wszystkich trzech platformach sprzętowych.

Ostatnia aktualizacja: 2012-06-05

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Resident Evil 6

Resident Evil 6