Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2012, 12:47

autor: Olek

[UAKTUALNIENIE] Assassin's Creed III: Liberation na PS Vita – poznajcie zabójczo piękną Aveline de Granpré

Najnowsza odsłona serii Assassin's Creed w wydaniu na PlayStation Vita nie będzie portem ze stacjonarnych platform, ale odrębną grą. Koncern Sony zapowiedział, że 31 października na kieszonkową konsolę trafi Assassin's Creed III: Liberation.

[UAKTUALNIENIE] Assassin's Creed III: Liberation na PS Vita – poznajcie zabójczo piękną Aveline de Granpré - ilustracja #1

Tegoroczna konferencja Ubisoftu przed targami E3 obfitowała w materiały dotyczące Assassin's Creed III, ale wydawca cyklu zachował w tajemnicy jeszcze jednego asa. Dopiero podczas eventu zorganizowanego przez Sony graczom pokazano Assassin's Creed III: Liberation, czyli grę adresowaną na przenośną konsolę PlayStation Vita. Odkryto również kilka faktów o głównej bohaterce - Aveline de Granpré.

Zapomnijcie o Desmondzie, Ezio czy Connorze... Nadchodzi czas pięknej Aveline. Zwiastun wideo ujawnia, że członkini Bractwa władać będzie dwoma pistoletami, maczetą, dmuchawką i rzecz jasna ukrytym w rękawie ostrzem. Krótki opis postaci wskazuje też, że jej ciemna karnacja wynika z francusko-afrykańskich korzeni. Bohaterka przyszła na świat w Nowym Orleanie, a co za tym idzie, miasto, w którym osadzona jest akcja Assassin's Creed III: Liberation, zna jak własną kieszeń. Dla uzupełnienia wypada dodać, że tłem fabularnym będzie w tym przypadku Insurekcja Luizjańska z 1768 roku.

Graczy planujących zakup PlayStation Vita powinna zainteresować informacja, że wraz z zapowiedzianą na 31 października premierą gry w sprzedaży pojawi się limitowana edycja zestawu zawierającego konsolę w kolorze białym (wyposażoną w moduł Wi-Fi i 4GB pamięci RAM) oraz kopię Assassin's Creed III: Liberation. O tym, jak urocza Aveline prezentuje się w akcji, możecie przekonać się oglądając poniższy zwiastun.

UAKTUALNIENIE: Wprost z targów E3 dochodzą do nas nowe informacje związane z Assassin's Creed III: Liberation. Wynika z nich, że akcja gry rozpocznie się w roku 1765, kiedy to trwa amerykańska wojna o niepodległość, a hiszpańska armia szykuje się do przejęcia kontroli nad Luizjaną. Na jej drodze staje jednak Aveline.

W trakcie zabawy gracze przemierzą wraz z zabójczynią zatłoczone ulice Nowego Orleanu, opanowane przez magię voodoo bagna oraz starożytne ruiny imperium Majów. Styl walki głównej bohaterki łączyć ma elementy związane z jej pochodzeniem, a więc cywilizacją zachodnioeuropejską i afrykańską.

Gra tworzona jest w oparciu o nowy silnik, który powinien wydobyć pełny potencjał PlayStation Vita. Można więc liczyć na obfitujące w detale scenerie i modele postaci, dopracowany system fizyki oraz widowiskowe sceny pojedynków. Sterowanie dostosowane będzie do możliwości konsoli, a gracze zrobią użytek m.in. z dotykowych paneli, czujnika ruchu i wbudowanej kamerki.

  1. Relacja z konferencji Ubisoftu
  2. Oficjalna strona internetowa serii Assassin's Creed

Ostatnia aktualizacja: 2012-06-05

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Assassin's Creed III

Assassin's Creed III